11 kişi dağda mahsur kaldı: Yiyeceğimiz ve çadırlarımız yoktu!

0
5

Rusyanın Soçi kenti yakınlarındaki dağlık bölgede kaybolan 8i çocuk 11 turist, arama çalışmalarının ardından bulunarak kurtarıldı. O anlara dair görüntüler ise Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından paylaşıldı.

Rusya’nın Soçi kentinden 6 Eylül akşamı Estosadok bölgesindeki dağlık bölgeye giden 8’i çocuk 11 turist, ormanlarla kaplı dağlık bölgede kayboldu. Grubun kaybolduğu anlaşılınca Rusya Acil Durumlar Bakanlığı (EMERCOM), arama kurtarma çalışmalarına başlayarak saatler süren çabaların ardından turistleri kurtardı.ÇİLEK YEDİK, YAĞMURLUKLARIMIZDA UYUDUKKurtarılan turistlerden birinin Rus medyasına yaptığı açıklamada, “Yola çıktıktan bir süre şaşırdık ve yanlış bir yola girdik. Sonra kaybolduk. Yiyeceğimiz yoktu, gün boyunca ağaçlardan ve çalılardan topladığımız meyveleri yedik. Çadırlarımız da yoktu bu yüzden yağmurluklarımıza sarınarak uyuduk” ifadelerini kullandı. Turistlerin, yola çıkmadan önce Rusya İçişleri Bakanlığı’nı bilgilendirmediği belirtildi.HELİKOPTERLE KURTARILDILAREMERCOM yetkilileri, arama kurtarma ekiplerini ve bir helikopteri bölgeye sevk etti. Saatler süren arama kurtarma çalışmalarının ardından 8i çocuk 11 turist kurtarıldı.  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/11-kisi-dagda-mahsur-kaldi-yiyecegimiz-ve-cadirlarimiz-yoktu-6300620 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − six =