2021 Davos Zirvesi kıştan yaza alındı

0
6
2021 Davos Zirvesi kıştan yaza alındı

Her yıl ocak ayında yapılan Dünya Ekonomik Forumu (WEF) (Davos Zirvesi), Kovid19 salgını nedeniyle 2021 yazına ertelendi. 1971’den bu yana her yıl ocak ayında İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen WEF, gelecek yıl yazın gerçekleştirilecek.

 WEF Sözcüsü Adrian Monck, yaptığı yazılı açıklamada, kararın kolay alınmadığını vurgulayarak, “Ancak uzmanların tavsiyesi, ocak ayında bunu güvenli bir şekilde yapamayacağımızdır” ifadesini kullandı. Monck, WEF’in 2021 yazının başlarına ertelendiğini belirterek tarih vermedi. Monck, bununla birlikte, 25 Ocak’ta önemli küresel liderlerin dünyadaki ekonomik duruma ilişkin görüşlerini paylaşacağı üst düzey “Davos Diyalogları” adlı programın sanal ortamda gerçekleştirileceğini aktardı.
Bu yıl 50’ncisi düzenlenen Davos Zirvesi’ne her yıl 120’ye yakın ülkeden 3 bin iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılıyor.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/2021-davos-zirvesi-kistan-yaza-alindi-6291066 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 4 =