‘2021’de kısmi toparlanma’

0
6
‘2021’de kısmi toparlanma’

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ekonominin yeni tip koronavirüs (Kovid19) krizinin  derinliklerinden çıktığını belirterek, “İkinci ve üçüncü çeyreklerdeki gelişmelerin beklenenden biraz daha iyi olduğunu tahmin ediyoruz. Bu, 2020 için küresel tahminlerimizde küçük bir yukarı yönlü revizyona izin veriyor. 2021’de kısmi ve  düzensiz bir toparlanma öngörmeye devam ediyoruz” dedi.

Tablo daha az vahimGeorgieva, London School of Economics ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, küresel ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Küresel ekonomik faaliyette bu yılın ikinci çeyreğinde benzeri görülmemiş bir düşüş yaşandığını anımsatan Georgieva, “IMF, haziranda 2020 için  küresel ekonomide ciddi bir daralma öngördü. Bugünkü tablo daha az vahim” değerlendirmesinde bulundu. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/2021de-kismi-toparlanma-6323683 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − 4 =