4. Kattan Düşen Sevgilisinin Başında Ağlayan Gence Tahliye!

0
10
4. Kattan Düşen Sevgilisinin Başında Ağlayan Gence Tahliye!

Bursa’da 4. kattan düşen genç kızın yaralanmasıyla ilgili tutuklanan adam arkadaşının yargılanmasına başlandı. Mahkemede ifade veren sanığın, “Bu şekilde caniliği ve şerefsizliği yapmam” sözleri dikkat çekti.

Geçtiğimiz Mart ayında Osmangazi ilçesi Doğanbey Mahallesi’nde meydana gelen vakada, Fatma K.’nin (22) 4’üncü kattaki evin penceresinden düşüp yaralanmasıyla ilgili adam arkadaşı İbrahim Y. (30) tutuklandı. Genç kız ise ağır yaralandı.

“Bu şekilde Caniliği ve Şerefsizliği Yapmam”

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde “kasten öldürmeye girişim” suçundan müebbet hapis cezası talebiyle dava oluşturulan İbrahim Yıldırım ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya İbrahim Y, avukatı ve yakınları katıldı. Fatma Mevzu ise, hastanede tedavi görmüş olduğu için duruşmaya katılmadı. Mahkemede ifade veren sanık, “Ben kabahat işlemedim, vakayla alâkam yoktur. Vaka günü rahatsızdım ve evde dinleniyordum. Sabah 06.45 benzer biçimde Fatma eve geldi. Lavaboya gidip üstünü değiştirdi. Kendisi sarhoş olduğundan, ‘Çakmak çaksam havaya uçacaksın. Bu halin nedir’ dedim. Yatak odasına gitti. Ben yatak odasına gitmeden su ve sigara içtim. Yatak odasına gittiğimde ellerini havada gördüm. Peşinden bağırmaya başlayarak aşağı indim. Ürkü ile ağlıyordum ve 112’yi aradım. Ben de kendi aracımla arkasından hastaneye gittim. 3-4 saat başlangıcında durdum. Bu şekilde caniliği ve şerefsizliği yapmam” dedi.

“Daha Önce İntihara Girişim Etmişti”

Fatma ile aralarında ara sıra kıskançlık sebebiyle tartışmalar çıktığını dile getiren İbrahim Y, “Benim Fatma’ya başka kızlar sebebiyle yanlışlıklarım oldu. Daha önce 5-6 sefer intihar teşebbüsünde bulunmuştu. Kıskançlık olduğu vakit bu girişimlerde bulunmuştu” diye konuştu.

Duruşmada dinlenen şahitler, Fatma K.’nin sanıkla iyi dost bulunduğunu, kıskandığını ve daha önce de intihar girişiminde bulunduğunu söylemiş oldu.

Mahkeme heyeti şahitlerin dinlenmesinin peşinden sanığın tahliyesine karar verdi. Ek olarak mahkeme heyeti genç kızın hastanede ifadesinin alınmasına ve öteki şahitlerin dinlenmesine karar verip duruşmayı erteledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =