5G’de Tarihi Bir Test! Cep Telefonunda 1098 Mbps’lik İndirme Hızı!

0
14
5G’de Tarihi Bir Test! Cep Telefonunda 1098 Mbps’lik İndirme Hızı!

Mobil iletişimde adım adım geçmeye hazırlanılan 5G’de zamanı bir teste daha imza atıldı. ABD’li operatör Verizon, cep telefonu üstünden saniyede 1098 Mbps’lik hıza ulaştı. Üstelik aleti uygun olanlar için ABD’nin belirli bölgelerinde bu hızlar kullanabilir hale geldi.

ABD’de 5G’ye yönelik çalışmalarına hız veren mobil operatör Verizon, yapmış olduğu testlerde 1 Mbps’lik indirme hızını da geçmeyi başardı.

Verizon’ın 5G ağ altyapısı üstünden meydana getirilen testte en yüksek 1096 Mbps’lik indirme hızına ulaşıldı. 5G’de en düşük indirme hızı ise 587 Mbps oldu.

Teknoloji yayını The Verge’ün editörü Chris Welch, Chicago’da meydana gelen ve Samsung’un Galaxy S10 5G modelinin kullanıldığı testin videosunu da Twitter üstünden paylaştı.

Welch’in yapmış olduğu testte en yüksek 1096 Mbps olan indirme hızı, teste katılan bir öteki kullanıcı olan George L. Koroneos’un denemesinde ise 1098 Mbps olarak kayıtlara geçti.

ABD’nin Chicago ve Minneapolis şehirlerinin belirli bölgelerinde 5G altyapısını tüketicilere sunmaya başlamış olan Verizon, bu yıl içinde 30 yeni şehirde daha 5G ultra geniş bant hizmeti vermeye hazırlanıyor. Verizon’ın limitsiz 5G paketlerinin abonelik ücretleri ise aylık 60 dolardan başlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =