Ak Parti’nin Meclis Başkanı Adayı ‘Eski’ Başbakan Binali Yıldırım Oldu!

Ak Parti, Meclis Başkanlığı için gösterdiği aday ile dikkatleri üzerine çekti. Ak Parti’nin Meclis Başkanı Adayı, Son Başbakan Binali Yıldırım Oldu.

0
43

Ak Parti, Meclis Başkanlığı için gösterdiği aday ile dikkatleri üzerine çekti. Ak Parti’nin Meclis Başkanı Adayı, Son Başbakan Binali Yıldırım Oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Meclis Başkanlığı için adaylığını koyu. Ak Parti Grup Başkanı olarak seçilen Naci Bostancı ve grup başkanvekilleri, son Başbakan ve Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın TBMM Meclis Başkanlığı Adaylık Başvurusu’nu TBMM Başkanlığı’na iletti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı olan Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı Adaylık Başvurusu’nu iletmek için Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Mehmet Muş, Özlem Zengin, Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun makamına geldi. Bostancı ve grup başkan vekilleri, Yıldırım’ın aday gösterilmesini konu alan dilekçeyi Kumbuzoğlu’na teslim etti.

“Karar Milletvekillerinin”

Son Başbakan Binali yıldırım, TBMM’de yer alan makamından çıkışında basın mensupları ile bir araya gelerek, yöneltilen soruları yanıtladı. TBMM Başkanlığı’nın vatana ve millete hayırlı olması yönündeki temennilerini ileten Yıldırım, ilk turda bir sonuç çıkıp-çıkmayacağı yönünde yöneltilen soruya milletvekillerinin buna karar vereceğini ifade etti.

TBMM’de Meclis Başkanı seçimi gerçekleştirilene kadar İYİ Parti’nin milletvekili olan ve meclisteki en yaşlı üye olarak yer alan Durmuş Yılmaz, geçici Meclis Başkanı olarak görev yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × one =