Akşener: “Erdoğan Kendini Hala Belediye Başkanı Zannediyor”

0
29
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Eğitimden ekonomiye pek oldukça mevzuda değerlendirmede bulunan Akşener, ‘Dik dur eğilme sloganlarına da yanıt verdi’, ‘Oğlum kızım istesem de eğilemiyorum. Siz isteseniz de mümkün değil. Dayak yerim posta yemem abi…’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasından satır başları:

“Türkiye İktidarı ve Ortağını Daha Fazla Kaldıramaz”

Aziz milletim demokrasimizin ağır yaralı olduğu bu günlerde İYİ Parti dosta düşmana bir demokrasi verdi. Haftasonu muhteşem tüzük kurultayımızı yaptık. Kurultayımızı ülkemiz ve milletimiz için umudu bir kez daha göklere taşıdı. Hemen hemen 2 yaşına bile girmeyen partimiz, üstün bir insan deposu ve demokrasi kültürüne haiz bulunduğunu kanıtladı. Tüm delegelerimizi ve partililerimizi saygıyla selamlıyorum iyi ki varsınız. Türkiye bu iktidarı ve ortağını daha çok kaldıramaz. Ülkenin tüm teamülleri paspas edildi. Siyaset vasıfsız yandaşların arpalığı haline geldi. Hazinenin damada, tarımın küfürbaza teslim edilmiş olduğu ülkede netice doğal olarak ki bu şekilde oldu. Ülke siyasilere bir talih verir fakat tarihin tozlu raflarına da kaldırmayı bilir. İşte o gün bu gündür. Milletimizin hükümete kredisi tükendi. Belediyelerden kaymakamlıklara lüks ve israf yuvası olmuşken milletimizin daha çok tahammül göstermesini beklemek saflık olur.

-Demokrasi rant çukuruna itildi. Aslen şaşırmıyoruz. Hazinenin damada, içişlerinin müfteriye, tarımın küfürbaza teslim edilmiş olduğu bir ülkede netice bu şekilde olur.

“8 Paket Açıklamış Hepsinden Sonrasında İşler Kötüye Gitmiş”

Gelelim bu haftaki damattan masallar bölümümüze burası oldukça mühim. Her pakete üşenmeden isim koyuyor. Yeni paketin adı İVME. İleri bir endüstrimizin kalmadığının bilincinde değil. 8 tane paket açıklamış, hepsinden sonrasında işler kötüye gitmiş. OECD ülkeleri içinde en yüksek enflasyon ve faiz oranında ikinci sıradayız. Vatandaşın kendi parasına itimatı kalmadı. Kayıtlı işi olmayan oranı yüzde 43 arttı. Şu demek oluyor ki yorgan çektikçe çekti, ayaklar açıkta kaldı. Borsada işlem gören şirketlerimiz yüzde 34 kıymet yitirdi. Damat buna karşın tünelin unundaki ışık göründü dedi. Burası oldukça mühim. Suriye’den patates, Mısır’dan soğan ithal eden ülkede tünelin ucunda ışık görünmez. Soğan kuyruğuna varlık kuyruğu diyerek milletle alay ettiler, uzaya çıktık diye milleti kandırdılar. Sonrasında seçim bitti, çadırlar kalktı.

“Karar Verin Ya Damat Ya Millet”

Milletten, milletin derdin uzaklaştılar. Tüm bu olanlardan sonrasında siz demokratik hakkınızı kullanınca çareyi darbe yapmakta buldular. YSK sonucu ile 6 Mayıs’ta milletimize darbe yapılmış oldu. YSK eli ile ulusal irade gasp edildi. Sonrasında gerekçeli karar diye bir belge açıkladılar. Darbenin öne sürülen sebebi olmaz, darbe darbedir. Bir tomar kağıt harcayarak üstünü kapattıkları gerekçe bellidir. Sayın Erdoğan emretti YSK karar verdi. Çiftçisinden pazarcısına millete terörist diyor, kaybedince Türkiye ittifakı diyor. Haftasonu İstanbul’da Yenikapı’da buluştular, seslerini duyurmaya çalıştılar, duyan olmadı. Bunların hepsi varlıklı oldu, milletin evlatları işi olmayan. Adını soyadını yazamayan ne kadar yandaş yakını var ise ihya ettiler. Güvence verdikleri gömü hepimizin parası. Ülkenin gelecek 25 yılı bu doymak bilmezlere gitti. Vakıflarını ihya ettiler. Vakıfların adını sayayım mı? Artık her şey gün yüzüne çıkıyor. Belediyeler borcunu açıklıyor. Şahıs başına 5 ila 10 bin içinde borç bırakmışlar. Bunlar belediyeleri de soymuşlar. Milletin çocuklarına yok çekenler milletin kaynaklarını yağmalıyorlar. Milletimizin hakkından yiyip 5 mütteahide veriyorlar, Milletin iradesine darbe vuruyorlar. Buradan Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Millete sırtınızı dönmeyin. Onların emeği ile Sarayda oturup uçaklara biniyorsunuz. Söyleyecek yeni bir şeyiniz yok, Saraydan çıkıp sönen mutfakları, umutsuz gençleri görün. Sonrasında karar verin: Ya damat, ya millet.

“Milletin Çocuklarına Yok Çekenler Milletin Kaynaklarını Yağmalıyor”

Vakıflarla belediyeleri vakumluyorlar. Hepsini adını sayayım mı? Şunu yazın bir kenara artık her şey gün yüzüne çıkıyor. Geçen günlerde Sayın Mansur Yavaş bir ihale sonucunu açıklardı. Bu beylerin 3 yıl ilkin 1 milyar liraya ihale ettikleri iç bugün 180 milyon liraya ihale edildi. İnsaf. Neredeyse beş aktı. Bunlar bir tek devleti değil belediyeleri de borç batağına batırmışlar. 17 senelik iktisat politikasının özetidir bu. Milletin çocuklarına yok çekenler milletin kaynaklarını işte bu şekilde yağmalıyorlar.

“Gençlerimiz Zamanı Sizin Şeklinde Dizilerden Mi Öğrensin İstiyorsunuz?”

Yağmaya, talana, israfa son vermeye geliyoruz. Vatan evlatlarının hakkı için rüşvete son vermeye geliyoruz. Ehliyeti, liyakatı alın terini baş tacı etmeye geliyoruz. Şu anda hak gaspı ile yönettikleri İstanbul’un fethini kutlayacaklar. Onlar Sultan Fatih’in huzuruna iyi mi çıkacaklar? Kenan Evren’in yaptıramadığını bu millete mitingle yaptıramayacaklar. 17 senedir iktidardalar. Eğitim sistemimizi 15 kere değiştirdiler. Her gelen bakan alfabeden harf çekti yeni bir isim uydurdu. Bu sefer de eğitim sistemi oldu. Sistem yap boz tahtası değildir. Ülkemizin geleceğini 15 kere çöpe attılar. Bu sefer son diyorlar fakat sonu gelmiyor. Ne hayata geçirmeye çalışıyorsunuz? Öğretmenlerimiz gençlere sistemi anlatamıyor. Çocuklarımız kaygı içinde. Ecdadımıza dem vurup tarih dersini mecburi olmaktan çıkarıyorsunuz. Gençlerimiz zamanı sizin şeklinde dizilerden öğrensin mi istiyorsunuz?

“Sayın Erdoğan’a Sesleniyorum”

Sayın Erodğan’a sesleniyorum sizi senelerce sırtında taşıyan millete sırtınızı dönmeyin. Ihmal etmeyin ki siz milleti değil bu cefakar millet sizi doyuruyor. Milletin dertleriyle ilgilenin. Söyleyecek yeni şeyleriniz yok. Saray’dan bir çıkın sönen ocakları, dağılan yuvaları, umutsuz gençleri görün. Sonrasında bir karar verin, ya damat ya millet.

“İnanırım ki milleti yok sayanları milletimiz de yok sayacak. 17 senedir iktidardalar, bu süre içinde eğitim sistemimizi tam 15 kere değiştirdiler. Her gelen bakan alfabeden harf çekti yeni bir isim uydurdu. Bu seferkinin adı da eğitim sistemi oldu. Sistem dediğiniz şey bir yap-boz tahtası değildir. Ülkemizin geleceğini 15 kere çöpe attılar. Her seferinde bu son diyorlar. İşin değişik yanı da 1’den 15’e kadar her yap-bozu müjde diye sundular. Ebeveynler tedirgin. öğretmenlerimiz gözlerinin içine bakan evlatlarımıza sistemi anlatamıyorlar. Şu sebeple kendileri de anlamıyorlar. Tarih dersini hangi aklıselim mecburi olmaktan çıkarma fikrini sundu? Evlatlarımız zamanı sizin şeklinde tv dizisinden mi öğrensin istiyorsunuz?

Dayak Yerim Posta Yemem

Akşener, ‘Dik dur eğilme sloganlarına da yanıt verdi’, ‘Oğlum kızım istesem de eğilemiyorum. Siz isteseniz de mümkün değil. Dayak yerim posta yemem abi…’

“Erdoğan’ın Dünyadan Haberi Yok”

Sayın Erdoğan’ın 13 tane uçağı var, adım atmadık yer bırakmadı fakat dünyadan haberi yok. Kendini hâlâ belediye başkanı sanıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + twelve =