Alman hükümeti: Fransanın Doğu Akdenizdeki adımını not ettik

0
5
Alman hükümeti: Fransa'nın Doğu Akdeniz'deki adımını not ettik

Alman hükümetinden AB Dış İlişkiler Konseyi toplantısı öncesi Doğu Akdenizdeki gelirime ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye ve Yunanistana doğrudan diyalog kurma çağrısı geldi ve Fransanın Doğu Akdenizdeki gerilimi tırmandıran adımına ilişkin, Fransanın bu adımını not ettik denildi.

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve Türkiye arasındaki gerilimin artmasından endişe edildiğini ifade ederek, yeni ortaya çıkabilecek gerilimlerden de kaçınılması çağrısında bulundu. Seibert, Fransa’nın Doğu Akdeniz’e savaş gemisi göndermesine ilişkin gelen soruya verdiği yanıtta, “Fransa’nın bu adımını not ettik. Gerilimin daha da tırmanmaması için ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Bölgeye savaş gemisi gönderilmesinin gerilimi tırmandırmaya yol açtığına ilişkin bir soruya ise Seibert, Ekleyecek başka bir şeyim yok yanıtını verdi.
 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/alman-hukumeti-fransanin-dogu-akdenizdeki-adimini-not-ettik-6282281 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − twelve =