AMD’den Dev Yenilik! Intel’in 28 Çekirdeğine AMD’den 32 Çekirdek!

Dünya’nın en büyük işlemci şirketleri arasında yer alan Intel ve AMD arasındaki rekabet her geçen gün kızışmaya devam ediyor.

0
14

Dünya’nın en büyük işlemci şirketleri arasında yer alan Intel ve AMD arasındaki rekabet her geçen gün kızışmaya devam ediyor.

32 Çekirdekli İşlemci Sonbaharda Satışta!

Intel, 28 çekirdekli, 5gHz turbo hızına sahip olan Core i7-8086K işlemcisinin tanıtımı yaptıktan sadece birkaç saat sonra AMD şirketinden jet hızında bir açıklama geldi. İkinci nesil Thereadripper işlemci mimarisinin tanıtımını yapan şirket, hem çekirdek, hem de iş parçası sayısını tam ikiye katlayıp, 32 çekirdekli işlemcisini Sonbahar aylarına yetiştirerek satışa sunacaklarını duyurdu.

AMD tarafından yapılan jet hızındaki açıklama, 32 çekirdekli yeni işlemci için sunum hazırlandı. İçerisinde 4 adet 8 çekirdekli Ryzen işlemci çipi bulunan AMD Threadripper işlemcisi, yüksek performans isteyen herkesin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

İşlemci Gücü İkiye Katlandı!

AMD, işlemci üzerine tam 64 adet iş parçası, yani sanal çekirdek koyarak ikinci nesil işlemci çiplerinin sahip olduğu gücü ikiye katlamayı başarmış oldu. Her çekirdeğin aynı anda iki işlem birden yapabilmesini sağlayan bir merkez oluşturulduğunun ifade edildiği açıklamada, performansın daha da katlanabilmesinin de mümkün olduğu belirtilirken, yeni işlemci çipinin anakartlar ile de uyumlu olacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + eighteen =