Ankaradaki orman yangını kontrol altına alındı

0
7
Ankara'daki orman yangını kontrol altına alındı

Ankaranın Nallıhan ilçesinde, dün ormanlık alanda çıkan yangınının kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankaranın Nallıhan ilçesindeki çıkan orman yangınına ilişkin açıklama yaptı. Pakdemirli, yazılı açıklamasında, Ankara Nallıhan yangını bu saat itibariyle kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları sürüyor dedi.

İlçeye bağlı Yeşilyurt ve Belenören Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda, dün saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Yangını fark eden mahalle sakinleri, durumu itfaiyeye bildirdi. Bölgeye Orman Genel Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahale ettiği yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile mahalle sakinlerinin de destek verdiği çalışmalar gün boyu sürdü. Yangının büyümesi üzerine bölgeye sevk edilen helikopter de havadan müdahale etti. Tüm müdahalelere rağmen kontrol altına alınmayan yangın, gece boyunca devam etti. Havanın kararması ile birlikte yaklaşık 350 kişilik ekip, gece boyunca yangını söndürmek için karadan müdahale etti.HAVADAN MÜDAHALEYangın dünden beri devam ederken, bugün saat 07.00’de havadan müdahale için yangın söndürme helikopterleri yeniden havalandı. Bölgeye sevk edilen helikopterler, yangına havadan bir kez daha müdahale etti.YANGIN KONTROL ALTINA ALINDITarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki çıkan orman yangınına ilişkin açıklama yaptı. Pakdemirli, yazılı açıklamasında, “Ankara Nallıhan yangını bu saat itibariyle kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları sürüyor” dedi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/ankaradaki-orman-yangini-sondurulmeye-calisiliyor-6293973 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 2 =