Bakan Ağbal Enflasyon Zammını Açıkladı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Mayıs ayına dair enflasyon rakamlarının açıklanması sonrasında Temmuz ayında uygulanacak olan memur maaşlarına zam oranları ile alakalı açıklamalarda bulundu.

0
13

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Mayıs ayına dair enflasyon rakamlarının açıklanması sonrasında Temmuz ayında uygulanacak olan memur maaşlarına zam oranları ile alakalı açıklamalarda bulundu.

En Düşük Memur ve Memur Emeklisi Maaşları!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, enflasyon oranlarının beklenen seviyeden yüksek gelmesi halinde uygulanan memur maaşlarına ek zam için açıklamalarda bulundu. Güncel enflasyon rakamlarının Temmuz ayında da geçerli olması halinde en düşük memur maaşının 2 bin 839 Türk Lirası’ndan 3 bin 50 Türk Lirası seviyesine yükseleceğini belirten Bakan Ağbal, en düşük memur emeklisi maaşının da bin 978 Türk Lirası seviyesinden 2 bin 94 Türk Lirası seviyesine ulaşacağını ifade etti.

Yüksek Enflasyon İlave Zammı Getirecek

2018 yılının Ocak ayında yüzde 4 seviyesinde bir zam yapıldığını, ikinci yarı içinde yapılacak olan zam oranının yüzde 3,5 oranında olacağını belirten Bakan Ağbal, 1 Temmuz 2018 tarihi itibariyle ilave farkı da ekleyeceklerini, hem işçi, hem de bağ-kur emeklilerinin tamamına ilk 6 ayki süreç içerisinde gerçekleşen enflasyonu da yansıtacaklarını ifade etti.

Yüzde 1’lik Zammın Maliyeti 2,3 milyar TL!

Memur maaşlarındaki her yüzde 1’lik yaşanan artışın Türkiye ekonomisine maliyetinin 2,3 milyar Türk Lirası seviyesinde olduğunu belirten Bakan Ağbal, en düşük çalışan memur maaşının3 bin 50 Türk Lirası seviyesine yükseleceğini, en düşük memur emeklisi maaşının da 2 bin 94 Türk Lirası’na çıkacağını belirtti.

Bakan Ağbal, en düşük SSK emeklisi aylığının da bin 670 Türk Lirası olarak revize edileceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + twelve =