Bakan, İngiliz kadını taciz etmişti! Festival BAE ile ilişiğini kesti!

0
11
Bakan, İngiliz kadını taciz etmişti... Festival BAE ile ilişiğini kesti!

Caitlin McNamara adlı İngiliz kadının, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Hoşgörü Bakanı Şeyh Nahyan bin Mübarek Al Nahyanın kendisini taciz ettiği iddiasının ardından edebiyat festivalini düzenleyen firma yetkilileri, BAE ile ilişiği kestiklerini ifade etti.

İngiliz medyasından The Times gazetesinin dünkü haberinde, 32 yaşındaki Caitlin McNamara, 69 yaşındaki Al Nahyan’ın cinsel saldırısına uğradığını iddia etti.Saldırı, bu yıl Sevgililer Günü’nde, McNamara’nın Abu Dabi Hay Edebiyat Festivali’nin açılış hazırlıklarını görüşmek üzere çağrıldığını düşündüğü Nahyan’ın özel bir adadaki villasında gerçekleşti. Villadan kaçan McNamara, doktor annesini arayarak tıbbi tavsiye alırken ülkeden ayrılma planları yaptı. Bu sırada Bakan McNamara’yı aramaya devam etti.Telefon kayıtları, olaydan sonraki gün Nahyan’ın 14 kez aradığını ve 16 Şubat Pazar günü de mesaj gönderdiğini ortaya koydu. FESTİVALİN ORGANİZTÖRLERİ BAE İLE BAĞI KOPARDI Öte yandan, olayın ardından yeni bir gelişme yaşandı. Edebiyat dünyasının önemli festivallerine imza atan dünyaca ünlü Hay Festivali yetkilileri, McNamara’ya yapılan cinsel saldırı suçlamasından sonra BAE ile ilişkilerini kestiğini açıkladı. İlgili Haber Hoşgörü Bakanı’na tecavüz suçlaması  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/bakan-ingiliz-kadini-taciz-etmisti-festival-bae-ile-ilisigini-kesti-6333602 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × two =