Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesusun meydan okumasını kabul etti

0
5
Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'un meydan okumasını kabul etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MaskeTak etiketiyle kendisini meydan okumaya davet eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesusun davetini kabul etti.

Dünya Sağlık Örgütü bu hafta #WearAMask #MaskeTak etiketleriyle bir meydan okuma başlattı. Bunun üzerine, DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Bakan Koca’yı etiketleyerek bu akıma davet etti.Meydan okumaya katılan Koca, Twitter hesabından İngilizce yaptığı paylaşımda, “Sayın Genel Direktör, mesajınız için teşekkür ederim. Tüm ülkeleri maske, sosyal mesafe ?ve temizlik kurallarına uymaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge’yi de etiketleyen Koca, “Değerli arkadaşım @hans_kluge sizin de bizimle olduğunuzu biliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.Bakan Koca, mesajında “#WearAMask” “MaskeTak” etiketine de yer verdi.Thank you Mr Director-General @DrTedros for your message. I urge all countries to wear a mask, practice social distancing and follow hygiene rules. My dear friend @hans_kluge, I know you are with us #WearAMask https://t.co/B3309dPfG2— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) August 7, 2020

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/bakan-koca-dso-genel-direktoru-ghebreyesusun-meydan-okumasini-kabul-etti-6277256 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − four =