Bakan Selçuktan öğrenci ve velilere maske uyarısı!

0
6
Bakan Selçuk'tan öğrenci ve velilere

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okulları sağlıkla açmak için gece gündüz çalıştıklarına işaret ederek, Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı maskesiz görmek üzücü. Okulları birlikte açacağız diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız? uyarısında bulundu.

Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:”Sınıf mevcutlarını azaltmak, teneffüste çıkacak öğrenci sayısını ayarlamak, sabahçı ve öğlencilerin karşılaşmasını engellemek, çocukların ortak alanlarda aynı zamanda bulunmaması için planlama yapmak, sıralar arasında boşluk sağlamak. Kısacası çocuklarımızın birbirleriyle sosyal mesafesini korumak ve okullarımızı sağlıkla açmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çocukları ve yetişkinleri bayramda denizde, plajda, parkta, sokakta bu kadar yakın temaslı  maskesiz görmek üzücü. ‘Okulları birlikte açacağız’ diyoruz. Bunun için gerçekten çabalayamaz mıyız?”    

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/bakan-selcuktan-ogrenci-ve-velilere-maske-uyarisi-6274802 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =