Bankacı Olmak İsteyenler Banka Gazetesine!

0
60

Küçükken çoğu insana büyüyünce ne olacaksın gibi sorular yöneltildiğinde cevaplar içerisinde belki de hiç rastlamayacağınız cevap “bankacı olacağım” cevabıdır. Belki aile yakınlarından biri bankacı olan çocuklar bu cevabı verse de çoğunlukla ya doktor ya da öğretmen cevabını alırsınız. Küçükken aklınızda bile olmayan, yetişkinlikte dikkatinizi her yönüyle bir hayli çeken meslek ve mesleğin size sağladığı en iyi iş deneyimi için Banka Gazetesi haberlerini takip edebilirsiniz. Siteye güvenilir bir şekilde ulaşarak web sayfasının en üstünde yer alan kategorilerin en sonunda bulunan Kariyer ve Personel Alımları başlığına tıklandığında Bankacılık alanında tüm iş bilgileri ve deneyimlerinin bulunduğu faydalı yazılara ulaşabilirsiniz. Gün geçtikte banka ve bankacılık alanında gelişmeler olmaktadır. Teknolojiyle birlikte yaşanan gelişmelerle artık bu alanda istihdamın daha fazla olmasını da beraberinde getirmiştir. Daha çok şubeler açılmış, daha çok personele ihtiyaç duyulmuştur. Günümüzde de neredeyse her geçen gün bir banka iş ilanı yayımlayarak, hangi pozisyonda hangi şartlarda personel alacağını duyurur.

Bankacılık Hakkında Her şey

Banka Gazetesi gerek bankacılık bölümü hakkında gerekse işe alımdan sonra nasıl kendinizi geliştirebileceğiniz hakkında detaylı zengin yazı içerikleriyle sizlerle. Kısaca önemli konu başlıklarına da değinelim. Üniversiteden Yeni Mezunların İşini Kolaylaştıracak Tavsiyeler! Yeni Mezunların İş Arama Sürecini Kolaylaştıracak Bilgiler! Stajyer ve Stajyer Adaylarına Önemli Tavsiyeler! ve Özgeçmişlerde Beceriler Bölümü Nasıl Yazılır? Gibi daha birçok yararlı bilgiye, bir tıkla ulaşılabiliyor. İçerikleriyle aslında bankacılık hakkında merak edilen her konuyu da ulaşmak kolay oluyor. Sizlere üniversitelerin bankacılık bölümlerini, iş tavsiyelerini ve başarılı bir mülakat geçirmeniz için yararlı maddeleri de sunulmaktadır. Kariyer ve Personel Alımları kategorisinde bu alanla ilgileniyorsanız gayet keyifli bir şekilde okuyacağınız içeriklerde bulunmaktadır. Güzel ve verimli vakitler geçirebilecek bölümde günlük yazılarda yayımlanır. Her biri tarafsız, özgün ve güvenilir bilgilerdir. Bunun dışında tüyolarından olduğunu söylemiştim. Tüyolar yalnızca bankacı olmak isteyenler için değil ayrıca şirketlerin personel alımlarında tercih ettiği alım yöntemleri gibi şirketler içinde yararlı yazılar yayımlamaktadır.

Şirketlerin Kendine Uygun Adayı Seçmesi

Son günlerde hem banka işe alımları hem de banka işten personel çıkarmaları sayısı artmıştır. Bunun nedenine değinmek gerekirse öncelikle bankaların kendilerine uygun niteliklerde personelleri seçemediği, yanlış pozisyonlarda görevlendirme yapması nedenlerini sıralanabilir. Banka Gazetesi yine diğer web sitelerden farkını ortaya koyacak olan şirketlerin kendine uygun aday geçmesi konusuna da genişçe yer vermiştir. Kariyer ve Personel Alımları başlığı altında şirketinizin yararına olacak makaleleri okuyabilirsiniz. Şirketiniz adına hem zaman kaybetmemek hem de güvenilir, nitelikli adaylar bulmak için çalışanların personel referansını kullanma yöntemini deneyebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise adayları şirkete davet etmedir. Şirketler bu yöntem ile adayların birkaç gün şirkette vakit geçirmesine kısaca işe alınıp alınmayacağı denemeye bağlı performansına bakarak karar verilebilir. Her şirket mutlaka mülakata girme şartı bulundursa da kimi şirketler halen geleneksel işe alım yöntemlerini kullanırlar. Mülakat yönteminin başarılı bir şekilde sonuçlanması ve uygun personel bulunması, şirkette aynı pozisyonda çalışan bir şirket yetkilisiyle görüşmeyle mümkün olur. Ayrıca şirketler genç yeteneklere fırsat vererek, onların şirketlerinin misyonuna, vizyonuna uyum sağlamasını ön plana almalıdırlar.

İş Görüşmelerinde Beden Dilinin Etkisi

Banka Gazetesi web sitesinde bir başka dikkat çeken konu içeriği ise beden dilini etkili bir şekilde kullanmaktır. İşe başvuru sonucu olumlu olan ve mülakata çağrılan kişinin sözsüz iletişimde ne kadar iyi olup olmadığına bakılır. Mülakat sorularına hazırlanan adaylar, beden dili hakkında biraz araştırma yapmalı bu konuya da önem göstermelidir. Adaylar mülakat için çağrıldıkları alana girişte omuzları dik kendinden emin bir şekilde giriş yapmalı. Mülakat sırasında yetkilinin sözü asla kesilmemeli, adaylar yöneltilen soruları cevaplarken sürekli saçlarına veya yüzüne dokunmaktan kaçınmalı. Kollar asla önde bağlanmamalıdır. Çünkü bu iletişime kapalı olduğunuzun göstergesi olur. Eğer salonda saat veya kolunuz saat varsa saate bakmaktan kaçınmalısınız. Gereksiz yere gülmek veya sık sık gülümsemek de yanlış olacaktır. Mimikler dozunda kullanılmalı, sorulan sorular veya soru aralarında bekleme sürelerinde sürekli hareket halinde olunmamalıdır. Tüm bu bilgilerin ve çok daha fazla yararlı bilgilerin yer aldığı yazı içeriklerine ulaşmak için Kariyer ve Personel Alımları bölümünü inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − seven =