Belçikada George Floyd olayı! Bu kez bir Cezayirli öldü

0
11
Belçika'da George Floyd olayı! Bu kez bir Cezayirli öldü

Cezayir, Belçikada polis tarafından gözaltına alınmasının ardından hayatını kaybeden vatandaşı Kadiri Rıza Abdurrahmanın ölümünün aydınlatılması için yakından takip ediyor.

 Cezayir, Belçika’da polis tarafından gözaltına alınmasının ardından hayatını kaybeden vatandaşı Kadiri Rıza Abdurrahman’ın (29) ölümünün aydınlatılması için yoğun çalışma yürüttüğünü açıkladı.
Cezayir Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Cezayir, hayatını kaybeden Abdurrahman’ın ailesi, Belçika yargısı, polisi ve idari makamlarıyla sürekli iletişim halindedir” ifadesi yer aldı.
Açıklamada, ölüm olayının Cezayir’deki üst düzey resmi makamlar tarafından yakından takip edildiği kaydedildi.

Cezayir ve Belçika basını olaya ilişkin yaptığı yayımlarda, Anvers kentinde Cezayir asıllı Abdurrahman’ın polis tarafından gözaltına alınmasından kısa süre sonra hastanede son nefesini verdiği aktarıldı.
İki polisinin Abdurrahman’ı yüzüstü yatırarak sırtına ve boynuna bastıklarına ilişkin görüntünün sosyal medyada yayılmasının ardından olayın, ikinci bir George Floyd vakası olduğu yorumları yapılmaya başlandı.
Cezayirli gencin annesi Züleyha Zeytuni, Belçika polisini oğlunu öldürmekle suçladı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/belcikada-george-floyd-olayi-bu-kez-bir-cezayirli-oldu-6267098 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 3 =