Beyrut Limanındaki patlamada ölü sayısı 179a yükseldi

0
5
Beyrut Limanı'ndaki patlamada ölü sayısı 179'a yükseldi

Lübnanın başkenti Beyrutta 4 Ağustosta meydana gelen patlamada kaybolanlardan 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla ölü sayısı 179a yükseldi.

Lübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, büyük facianın yaşandığı Beyrut Limanı’ndaki arama kurtarma çalışmaları sırasında enkaz altında 2 kişinin daha cesedinin bulunduğu belirtildi.Açıklamada, hala kayıp durumdaki kişilere ulaşmak amacıyla Beyrut Limanı’ndaki arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.
Daha önce 177 kişinin hayatını kaybettiği, 6 bini aşkın kişinin de yaralandığı açıklanan patlamada ölenlerin sayısı böylece 179’a yükseldi.
Patlamada 8 asker öldü, 300’den fazla asker yaralandı

Öte yandan Genelkurmay Başkanı General Joseph Avn, söz konusu patlamada 8 askerin yaşamını yitirdiğini ve 300’den fazla askerin yaralandığını açıkladı.
Avn, bazı askeri karargahlarda da hasarın oluştuğunu kaydetti.
Beyrut Limanı’nda 4 Ağustos’ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış, ardından tüm kenti sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/beyrut-limanindaki-patlamada-olu-sayisi-179a-yukseldi-6282912 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × five =