Biden farkı iyice açıyor

0
9
Biden farkı iyice açıyor

ABD Başkanı Donald Trump ile Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden arasında geçtiğimiz salı günü gerçekleşen tartışmadan Trump’ın Kovid19 teşhisiyle hastaneye yatırılmasına kadar olan zaman dilimine ilişkin anket sonuçları, Biden’ın avantajlı duruma geçtiğini gösterdi.

Wall Street Journal/NBC News’e göre ABD Başkanı adayları Donald Trump ve Joe Biden arasında TV’de gerçekleşen münazaradan sonra fark, Biden lehine yüzde 14 açıldı. Ulusal anketlere göre, Biden’ın oyları yüzde 53’e çıkarken, Trump’ın oy oranı da 39’a geriledi. Biden ile Trump arasındaki fark yüzde 10-11 civarındaydı.Bu arada Demokrat başkan adayı Joe Biden, Donald Trump ile ikinci kez tartışmaya çıkmayı arzu ettiğini söyledi. Biden’ın Kovid-19 testinin ikinci kez negatif çıktığı ve çalışmalarına devam edeceği bildiriliyor. Trump hasta olmasaydı, iki politikacının 15 Ekim ve 22 Ekim’de münazaraya çıkması planlanıyordu. Bununla birlikte yapılan anketlerde, halkın yüzde 59’unun, 15 Ekim’deki ikinci tartışmanın, Trump iyileşene kadar ertelenmesi gerektiğini düşündüğü ortaya çıktı.   

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/biden-farki-iyice-aciyor-6322943 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − five =