Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu Hangi Kanalda Tartışacak? İşte Yıldırım’ın İstediği Kanal!

0
45

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘canlı yayında münakaşa’ teklifine yönelik, ”Biz karşılıklı bir yayına çıkma mevzusunda ilke olarak tamam dedik” açıklamasını meydana getiren Binali Yıldırım’ın programı TRT’de yapmak istediği iddia edildi.

AKP’nin İstanbul talibi Binali Yıldırım NTV’de yapmış olduğu açıklamada, seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘canlı yayında münakaşa’ teklifine yönelik, ”Biz karşılıklı bir yayına çıkma mevzusunda ilke olarak tamam dedik. Hatta bizim bu kampanyadan görevli genel başkan yardımcımız, CHP’deki arkadaşlarla temasa geçecek ve bunun altyapısını hazırlayacaklar” açıklamasında bulunmuştu.

Eski CHP milletvekili gazeteci Sulh Yarkadaş, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada münakaşa programı ile ilgili olarak yeni bir iddiada bulunmuş oldu. Yarkadaş, Yıldırım’ın programı TRT’de yapmak istediğini belirtti. Yarkadaş’ın tweet’i şu şekilde:

“Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın hangi kanalda tartışacağı da ayrı bir mevzu… Binali Yıldırım’ın emek harcama arkadaşları münakaşanın TRT’de yapılmasını istiyor. Yıldırım’ın kurmayları, İmamoğlu’nun kurmaylarına “Münakaşa TRT’de olsun” teklifini götürecek”

“Ben İstanbul’u Konuşmak İstiyorum”

Yüksek Seçim Kurulu’nun, (YSK) 31 Mart’ta meydana getirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek 23 Haziran’da tekrardan sandığa gidileceği yönündeki kararının peşinden Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan talibi Ekrem İmamoğlu, çıkmış olduğu programlarda bir süredir rakibi Binali Yıldırım ile canlı yayında tartışmak istediğini dile getiriyordu.

Yıldırım İmamoğlu’nun teklifine, “Tek bir şartım var, ben İstanbul’u konuşmak isterim” şeklinde cevap vermişti. NTV’de yapmış olduğu açıklamada da ”Biz karşılıklı bir yayına çıkma mevzusunda ilke olarak tamam dedik” açıklamasını yapmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 8 =