Borcunu kapatana yüzde 20 indirim

0
11
Borcunu kapatana yüzde 20 indirim

TOKİ tarafından, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan yüzde 20 indirim kampanyasının ikincisi 21 Ekim’de başlıyor

TOKİ’den ev sahibi olan ve ödemeleri devam edenler, borçlarını erken kapatmaları halinde yüzde 20 indirimden faydalanabilecek. İndirim kampanyasının 21 Ekim’de başlayacağını Twitter hesabı üzerinden duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kampanyanın 19 Kasım’a kadar devam edeceği bilgisini paylaştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi de yapılacak. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, 21 Ekim – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapılacak.En az yüzde 25 ödemeYüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Son başvuru tarihi 19 Kasım olan kampanyadan bu tarihten sonra yararlanılması mümkün olmayacak.Kredi kullanımıKampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından yararlanamayacak. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/borcunu-kapatana-yuzde-20-indirim-6323694 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 7 =