BOSSA’nın çatı GES’ine İş Leasing finansmanı

0
7
BOSSA’nın çatı GES’ine İş Leasing finansmanı

İş Leasing, BOSSA’nın Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesislerinin çatısına kurulan 7 bin KWDC gücündeki güneş enerjisi santrali (GES) yatırımını finanse etti.

Devreye alınan bu yatırımla şirkette ihtiyaç duyulan enerjiye destek hedeflendi ve BOSSA bünyesinde GES kaynaklı enerji üretimi başlamış oldu. Konu hakkında açıklama yapan İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç şunları söyledi: “Ülkemizin güzide kuruluşlarından BOSSA’nın öz tüketim amacıyla gerçekleştirdiği yenilenebilir enerji yatırımını finanse etmekten memnuniyet duyuyoruz. İş Leasing olarak, enerji maliyetlerini azaltan ve doğaya zarar vermeyen çatı üstü güneş enerjisi santrali finansmanı alanındaki öncü konumumuz ile bu alanda yatırım yapmayı planlayan sanayicilerimize destek vermeye devam edeceğiz.”

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/bossanin-cati-gesine-is-leasing-finansmani-6314610 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − 6 =