Dünya bu kareyi konuşuyor! Yoğun bakımda yan yana!

0
7
Dünya bu kareyi konuşuyor... Yoğun bakımda yan yana!

ABD’nin Minnesota eyaletinde solunum cihazına bağlı ve durumu kritik olan bir koronavirüs (Covid19) hastası anne, sezaryen ile sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi. Annenin durumu ciddiyetini koruyor.

Minnesota eyaletinde 35 yaşındaki Aurora Chacon Esparza adlı kadın, hamileyken koronavirüse yakalandı. Esparza’nın durumu ciddileşince 19 Haziran’da North Memorial Hastanesi’de 30 haftalık hamileyken solunum cihazına ağlandı. Doktorlar bebeğin yeterince oksijen alamadığını belirleyince anneye sezaryen yapıldı. Andrea adı verilen bebek, 10 hafta erken doğmasına rağmen doktorlar sağlıklı durumunun iyi olduğunu açıkladı.ANNENİN DURUMU KRİTİK
Baba Juan Duran ise eşinin durumunun kritik olduğunu belirtirken “Şimdiye kadar tanıdığım en güçlü insanlardan biri. Bu yüzden bunun üstesinden geleceğine inanıyorum. Başaracak” dedi.

 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/dunya-bu-kareyi-konusuyor-yogun-bakimda-yan-yana-6257375 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 14 =