İtalya’da Yeni Hükümet Yemin Ederek Göreve Başladı!

İtalya’da seçimlerden sonra üç aya yakın br zaman alan yeni hükümet kurma işlemi tamamlandı. Yeni hükümet Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yemin ederek görevine başladı.

Libya’da Petrol Zararı 1 Milyar Dolar’a Yaklaştı!

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne bağlı olan Ulusal Petrol Kurumu, ülkenin iki bölgesindeki limanlardan petrol ihracı gerçekleştiremiyor.

ABD’de OHAL! 82 Farklı Bölgedeki 20000 Kişi Elektriksiz Kaldı!

Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı Güney Kaliforniya eyaletinde aşırı sıcaklar sebebiyle başlayan yangınlar, bölgede yaşayan binlerce kişinin elektriksiz kalmasına sebep olurken, bazı bölgeler için zorunlu tahliye emirleri verildi. Bölgede OHAL ilan edildi.

Kuzey Kore ABD Görüşmelerinden Memnun Değil!

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bir süredir Kuzey Kore’de nükleer konu ile alakalı müzakereler gerçekleştiriyordu. Müzakerelerin tamamlanması ile birlikte Kuzey Kore cephesinden açıklama yapıldı.

IMF, Tunus’un Kredisinin Üçüncü Taksitini Onayladı

Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Tunus arasında 2016 yılında imzalanan, toplamda dört yıllık olan 2,9 milyar Dolar tutarındaki kredinin 249 milyon Dolar’a tekabül eden üçüncü taksitinin de onaylandığını duyuruldu.

Fransız Bir Şirket Daha İran’dan Çekildi!

Fransa merkezli, Dünya’nın en büyük üçüncü konteyner işletme şirketi olan CMA CGM, Amerika tarafından uygulanacak olan yaptırımlardan korunmak için İran’da sektörden çekildiğini duyurdu.

Avrupa Birliği’nden Çelik Sektörü için Vergi Sınırlaması Kararı

Avrupa Birliği Komisyonu ithal çelik için ek gümrük vergisi uygulama kararı almıştı. Bunun ardından komisyon, çelik sektörü için koruma önlemleri aldığını, tekrardan gümrük vergisi için hazırlıklara başladığını açıkladı.

ABD’nin Yeni Ticari Savaşı Avrupa Birliği’yle!

Avrupa Birliği, gümrük vergisi uygulaması karşısında ABD’ye misilleme yapmaya hazırlanıyor. Birlik, misilleme sonrasında konunun Dünya Ticaret Örgütü’ne taşınmasını da sağlayacak.

Avrupa Birliği Yaptırımlarını 6 Ay Daha Uzatacak!

Avrupa Birliği, 2014 yılında gerçekleşen olaylar akabinde Ukrayna’nı istikrarsızlaştırma gerekçesiyle Rusya’ya uygulamaya başladığı ekonomik yaptırımların süresini 6 ay daha uzatma kararı aldığını açıkladı.

Rusya’da Yanlış Alarm! Güvenlik Sebebiyle Moskava Havaalanı’nın Bir Bölümü Kapatıldı!

Rusya’nın başkenti olan Moskova’da yer alan Domodedovo Havaalanı’nda yanlış bir güvenlik alarmı verildi. Alarm süresince ise havalimanının bir kısmı tamamen kapatıldı.

En Güncel Haberler