Gelecek erken geldi

Gelecek erken geldi

0
Kuzey Kutbu’nda 2018’de bir buz kütlesine bir gemideki kişiler tarafından zaman kapsülü yerleştirildi. 50 yıl sonra bulunması ümit edilen kapsül, küresel ısınmanın etkisiyle 2 yılda İrlanda kıyılarına vurdu
Fransa 123 yıl sonra tacı iade etti

Fransa 123 yıl sonra tacı iade etti

0
Madagaskar’ın Fransız sömürgesine girmeden önceki son kraliçesi III. Ranavalonana’ya ait taç, Paris yönetimi tarafından ülkesine iade edildi.
Irak’ta saldırı sonrası tansiyon yükseldi

Irak’ta saldırı sonrası tansiyon yükseldi

0
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) tansiyon, terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırılar nedeniyle hayli yüksek. Örgüt, bir peşmergenin ölümü ve 2 peşmergenin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının ardından, bu kez de petrol tesisini koruyan polis gücüne saldırdı.
Bağışıklık uzun sürebilir

Bağışıklık uzun sürebilir

0
ABD’de bir üniversite, koronavirüse yakalanan kişilerdeki antikorların koruyuculuğunun kısa sürdüğüne dair bulguları çürütebilecek yeni bir araştırmayı ortaya koydu.
28 yıllık özlem bitiyor

28 yıllık özlem bitiyor

0
Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin, Dağlık Karabağ’daki ilerleyişi hızla devam ediyor. Azerbaycan Ordusu, harekâtın en önemli hedeflerinden Şuşa’nın, 28 yıllık işgalini sonlandırmaya çok yakın.
Başkanlık yolunda...

Başkanlık yolunda!

0
Joe Biden, oy sayımının devam ettiği Pensilvanya ve Georgia’da, geriden gelerek rakibi Donald Trump’ın önüne geçti ve başkanlık yolunda kapıyı sonuna kadar araladı. Sandıklarda aradığını bulamayan Donald Trump ise Pensilvanya’daki oy sayımının durdurulması için Yüksek Mahkeme’ye başvurdu.
Seçimin sonucu ilişkilerin eksenini belirleyecek...

Seçimin sonucu ilişkilerin eksenini belirleyecek!

0
ABD seçimlerinden çıkacak sonuç beklenirken, çıkacak sonuç, AnkaraWashington ilişkilerinin hangi eksende yürüyeceği konusunda da belirleyici olacak. Diplomatik gözlemciler, ABD Başkanı Donald Trump’ın yeniden seçilmesi durumunda iki ülke ilişkilerinde başkanların belirleyici rolünün devam edeceğini, kazananın Biden olması durumunda, “kurumlar arası stratejik diyalogun geliştirilmesinin” önem kazanacağını vurguluyor. Kaynaklar, Libya, Yukarı Karabağ, Suriye konuları başta olmak üzere kritik konularda kim seçilirse seçilsin Türkiye’siz yol haritası çizemeyeceğine dikkat çekiyor.
Son dakika: Joe Biden'den beklenen açıklama geldi

Son dakika: Joe Bidenden beklenen açıklama geldi

0
Son dakika haberine göre, ABD başkanlığı yarışının Demokrat adayı Joe Biden, sayılan oyların seçimi kazanacaklarını gösterdiğini belirterek, 300 delegeye ulaşma yolunda ilerliyoruz. dedi.
Trump'tan açıklama: Biden haksız yere...

Trumptan açıklama: Biden haksız yere!

0
ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerle ilgili Joe Biden haksız yere, başkan olduğunu açıklamamalı. Ben de aynı iddia da bulunabilirdim. Hukuki muameleler daha yeni başlıyor. değerlendirmesinde bulundu.
ABD'deki 3 Kasım seçimlerine giren 110 Müslüman adaydan 64'ü başarıyla çıktı

ABDdeki 3 Kasım seçimlerine giren 110 Müslüman adaydan 64ü başarıyla çıktı

0
ABDdeki 3 Kasım başkanlık seçimlerinde bu yıl rekor düzeyde 110 Müslüman adayın yerel, eyalet ve ulusal düzeyde yarışa girdiği, resmi olmayan sonuçlara göre 64 adayın sandıktan zaferle çıktığı belirtildi.

En Güncel Haberler