Dünyanın en yüksek asgari ücreti için referanduma gidiliyor

0
5
Dünyanın en yüksek asgari ücreti için referanduma gidiliyor

İsviçrenin Cenevre kantonu ile Baselde dünyanın en yüksek asgari ücreti için referanduma gidecek. Referandumda onaylanması halinde Cenevrede saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangına (yaklaşık 190 Türk Lirası) yükselecek.

İsviçre’nin Cenevre kantonu ile Basel’de dünyanın en yüksek asgari ücreti için referanduma gidecek. 27 Eylül’de referandumda oylamaya sunulacak asgari ücret teklifine göre, haftalık 40 saat çalışma baz alındığında aylık asgari ücret 4 bin 100 İsviçre Frangı (33 bin TL) olacak. İsviçre’de aylık ortalama ücret bugün yaklaşık 6 bin 500 İsviçre Frangı (53 bin TL) olarak biliniyor. Öte yandan aynı şekilde Basel’de de asgari ücreti 23 İsviçre Frangı’na yükseltmek için bir oylama yapılacak ancak Basel’deki referandum için henüz bir tarih verilmedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/dunyanin-en-yuksek-asgari-ucreti-icin-referanduma-gidiliyor-6300323 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + nine =