Borsa güne yatay başladı

Borsa güne yatay başladı

0
Borsa İstanbulda BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,03 artışla 115.369,49 puana yükseldi.
Petrolün varili 42,70 dolar

Petrolün varili 42,70 dolar

0
Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 42,70 dolardan işlem görüyor.
Karpuz bu sene güldürdü

Karpuz bu sene güldürdü

0
Türkiye’nin karpuz üretiminin yüzde 25ini gerçekleştiren Adanada geçen sene fiyatı 20 kuruşa kadar düşen ve çiftçiyi mutsuz eden karpuzun kilogram fiyatı 1 lirayı buldu. Fiyatı yükselişe geçen karpuz için Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, “Geçen yıl aşırı havaların sıcak olması ve ekimin fazla olmasından dolayı karpuz para kazandırmadı. Bu sene havalar serin gittiği için karpuzda birikme olmadı ve fiyatlar önümüzdeki günlerde daha da yükselecek“ dedi.
Helal Akreditasyon Kurumu düzenlemeye gitti

Helal Akreditasyon Kurumu düzenlemeye gitti

0
Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'daki değişiklikler Resmi Gazete'de

Rekabetin Korunması Hakkında Kanundaki değişiklikler Resmi Gazetede

0
Türk rekabet hukuku mevzuatına, Avrupa Birliği mevzuatında yer alan taahhüt ve uzlaşma müesseselerinin kazandırılması amacıyla hazırlanan ve Meclis Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan Rekabetin Korunması Hakkında Kanundaki değişiklikler Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
MAPEG, 7 müfettiş yardımcısı alacak

MAPEG, 7 müfettiş yardımcısı alacak

0
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), kadrolu 7 müfettiş yardımcısı istihdam edecek.
Gözaltına alınmıştı! Skandal CEO serbest bırakıldı

Gözaltına alınmıştı! Skandal CEO serbest bırakıldı

0
Ödeme sistemleri şirketi Wirecardın eski CEOsu kayıp nakit skandalından dolayı Pazartesi akşam saatlerinde gözaltına alınmıştı. Ancak bir skandala daha imza atıldı ve eski CEO kefaletle serbest bırakıldı.
THY'den ABD'deki Türkler için  özel sefer

THYden ABDdeki Türkler için özel sefer

0
Türk Hava Yolları (THY), yeni tip corona virüs (covid19) salgını nedeniyle ABD’de kalan Türk vatandaşları için New Yorktan 25 Haziranda özel sefer düzenleyecek.
Ruhani'den 'petrol' açıklaması

Ruhaniden petrol açıklaması

0
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkenin güneyine döşenen 1000 kilometrelik yeni petrol boru hattı sayesinde artık petrol ihracatı için Hürmüz Boğazına bağımlı olmadıklarını söyledi.
Zor durumda olan Rus ekonomisi için Putin'den flaş açıklamalar

Zor durumda olan Rus ekonomisi için Putinden flaş açıklamalar

0
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip corona virüs (covid19) önlemleri ve petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle zor günler geçiren Rus ekonomisine yönelik vaatlerini duyurdu.

En Güncel Haberler