Gümüşün de sahtesi çıktı

Gümüşün de sahtesi çıktı

0
Türkiyede son dönemde tavan yapan altın fiyatlarının ardından vatandaşların gözdesi haline gelen gümüşün de sahtesi çıktı. Gaziantepin tarihi çarşılarında yıllarca gümüş satan esnaflar, korona virüs ile yaygınlaşan internetten alışverişi fırsat bilenlerin, sahte ve ayarı düşük gümüşleri gerçek ve yüksek ayar diye sattığını belirterek vatandaşları uyardı.
CMK gereğince görevlendirilen müdafilere 2021'de yapılacak ödeme tarifesi belirlendi

CMK gereğince görevlendirilen müdafilere 2021de yapılacak ödeme tarifesi belirlendi

0
Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) gereğince soruşturma ve kovuşturma makamlarının talebi üzerine görevlendirilen müdafi ve vekillere yapılacak ödemelere ilişkin 2021 yılı tarifesi, Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlandı.
Uzlaştırıcıların 2021 asgari ücret tarifesi belirlendi

Uzlaştırıcıların 2021 asgari ücret tarifesi belirlendi

0
Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince soruşturma ve kovuşturma makamlarının talebi üzerine görevlendirilen uzlaştırıcıların, 2021 yılına ait asgari ücret tarifesi belirlendi.
'Altın yumurtlayan tavuk' deyimi gerçek oldu

Altın yumurtlayan tavuk deyimi gerçek oldu

0
Aşırı zamlanan yumurta fiyatları, ‘altın yumurtlayan tavuk’ deyimini akıllara getirdi.
İhracatlık domates üreticinin yüzünü güldürdü

İhracatlık domates üreticinin yüzünü güldürdü

0
Afyonkarahisar jeotermal seralarda üretilen ihracatlık domates hasadı başladı. Üreticiler rekolteden ve fiyatlardan oldukça memnun olurken pandemi sürecinde talebin ve yoğunluğun bir hayli arttığını belirttiler.
Son dakika: Elektrik fiyatlarına zam geldi

Son dakika: Elektrik fiyatlarına zam geldi

0
Elektrik tarifelerinde tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 6 zam yapıldı.
"Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli" yarın hizmete girecek

Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli yarın hizmete girecek

0
Türk mühendis ve işçilerince, tamamen yerli ve milli kaynaklar kullanılarak hayata geçirilen, Elazığ ile Malatyanın ulaşım ihtiyacını karşılayacak olan 5 bin 155 metre uzunluğundaki Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli yarın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlunun katılımıyla açılacak.
Son dakika: Plastik poşette büyük tasarruf! Yüzde 75 azaldı...

Son dakika: Plastik poşette büyük tasarruf! Yüzde 75 azaldı!

0
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verilerine göre, 2020 yılında plastik poşet kullanımındaki azalma ile çevreye 8 bin 300 ton daha az sera gazı salınımı oldu. Bu uygulama ile 1.8 milyon varil petrol kullanımından da tasarruf edildi. Tasarrufun mali boyutu ise 1.8 milyar TL’ye ulaştı.
Fiyatı uçtu! Dalında 4 lira...

Fiyatı uçtu! Dalında 4 lira!

0
Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu, bu sezon rekoltenin düşük olması ve salgın döneminde talebin çok olması nedeniyle Finike portakalındaki fiyatların kalitesine göre dalında 34 lira civarında olduğunu söyledi.
BiP’te 5 gün internet kotası olmayacak

BiP’te 5 gün internet kotası olmayacak

0
Turkcell, haberleşme uygulaması BiP’ten yılbaşı kutlamalarının daha rahat yapılabilmesi için, bu görüşmelerin 5 gün boyunca internet kotasından düşmeyeceğini açıkladı. Turkcell’den yapılan açıklamada, “Tüm Turkcell’liler 30 Aralık  4 Ocak tarihleri arasında sevdiklerini internet kotalarından düşmeden BiP ile sesli ve görüntülü arayabilecekler” denildi.

En Güncel Haberler