‘Ekonomide yeni önlemler bekleniyor’

0
11
‘Ekonomide yeni önlemler bekleniyor’

TÜMİŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Adil Seyhan, Kovid19 döneminde, hükümetin sağlık sektöründe yaptığı yatırımların çok doğru ve isabetli olduğunu söyledi.

Seyhan, “İş dünyasının ekonomisini canlı tutabilmek adına sürdürülebilir bir ekonomi paketi, vergi barışı, maske cezalarının affı ve asgari ücret politikasında ciddi adımlar atılması gerekir” dedi. Seyhan, şunları söyledi:“Günümüz şartlarında 3 bin TL’nin altında bir maaşın olmaması gerekmekte olup konut ve araç kredi faizlerinin en alt seviyede tutulması şarttır. Ayrıca; topluma faydalı olduğunu kanıtlamış ve kanıtlayacak girişimci ve firmalara da ekonomiyi canlandırmak maksadıyla gerekli hibe paketlerinin de oluşturulması gerekir. Bu süreci milletçe birlikte atlatabilmek için her bireyin duyarlılık göstermesini bekliyoruz.”

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/ekonomide-yeni-onlemler-bekleniyor-6323699 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + eleven =