Ekrem İmamoğlu’dan Cübbeli Ahmet Hoca’ya Cevap!

0
63
Ekrem İmamoğlu'dan Cübbeli Ahmet Hoca'ya Cevap!

Ekrem İmamoğlu, Cübbeli Ahmet’in “İmamoğlu’na oy vermek haramdır” sözlerine cevap verdi. İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Cübbeli Ahmet olarak tanınan Mahmut Meşhur’nün “Fıkıh’ta fetva veriyorum İmamoğlu’na oy vermek haramdır.” sözlerine cevap verdi. İmamoğlu, “Ne sıfatla bu açıklamayı yapmış bilmiyorum fakat, aksine o açıklaması oylarımızı bile artırmış olabilir.” dedi.

Ekrem İmamoğlu, “Cübbeli Ahmet” olarak tanınan Mahmut Ünlü’nün “Fıkıh’ta fetva veriyorum İmamoğlu’na oy vermek haramdır.” sözleri ile ilgili “Ne sıfatla bu açıklamayı yapmış bilmiyorum fakat, aksine o açıklaması oylarımızı bile artırmış olabilir.” ifadelerini kullandı.

“Harama, Helale Karar Verecek Bir Titri Bulunduğunu Düşünmüyorum”

İmamoğlu, “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Mahmut Meşhur’nün “Fıkıh’ta fetva veriyorum İmamoğlu’na oy vermek haramdır.” sözlerine atıfta bulunarak “(Cübbeli Ahmet) Bahsettiğiniz beyefendi hangi sıfatla bu hakkını kullanmış, ‘haram ya da helal’, bunu bilemiyorum. Harama, helale karar verecek bir titri bulunduğunu düşünmüyorum. Onu yaradan takdir eder. Bu tür insanların toplumun refleksini değiştireceğini düşünmüyorum. Aksine o açıklaması oylarımızı bile artırmış olabilir” dedi.

Cübbeli Ahmet Ne Demişti?

23 Haziran seçimleri öncesi yapmış olduğu bir açıklamada, “Menfaatim için konuşmuyorum. Tanrı rızası için konuşuyorum.” diyen Mahmut Meşhur, “Fıkıh’ta fetva veriyorum İmamoğlu’na oy vermek haramdır.” ifadelerini kullanmıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − 14 =