El Maktum ailesini bitirecek dava! 1 milyar sterlin!

0
5
El Maktum ailesini bitirecek dava! 1 milyar sterlin...

Birleşik Arap Emirliği Başbakanının kuzeni Şeyh Muhammed bin Halife bin Saeed alMaktumun da aralarında bulunduğu üst düzey isimlerin, İngiliz vatandaşı Muhammed Haddadı 10 yıl önce dolandırdığı gerekçesiyle haklarında 1 milyar sterlinlik dava açıldı.

Muhammed Haddad, Dubai’yi yöneten al-Maktum ailesine mensup bazı kişilere, kendisini 500 milyon sterlinlik dolandırdıkları iddiasıyla İngiltere’de 1 milyar sterlinlik dava açtı. İngiliz vatandaşı Haddad, Dubai’deki emlak firması KM Holdings’teki hisselerini değerinin çok altında ortağına satmak zorunda kaldığını söyledi. Ortağının ise al-Maktum ailesine mensup kişiler tarafından yönlendirildiğini iddia etti.SATMAZSA HAPSE GİRECEKTİ
Muhammed Haddad davacı olduğu kişilerin, kendisine şirket hisselerinin değerinden 4 kat daha azını teklif ettiklerini ve satmazsa hapse gideceğini söylediklerini ifade etti. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/el-maktum-ailesini-bitirecek-dava-1-milyar-sterlin-6282769 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three + eight =