Elgiz’de ’Yıkılan Hayaller’

0
21
Elgiz’de ’Yıkılan Hayaller’

20’nci yıl kutlamalarına hazırlanan Elgiz Koleksiyonu, son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin getirdiği yeni deneyimler ve tanımlara bireysel sorgulama öneren yeni seçkisi ‘Yıkılan Hayaller’ ile Elgiz Müzesi‘nde izleyiciyle buluştu.

20’nci yıl kutlamalarına hazırlanan Elgiz Koleksiyonu, son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin getirdiği yeni deneyimler ve tanımlara bireysel sorgulama öneren yeni seçkisi ‘Yıkılan Hayaller’ ile Elgiz Müzesi‘nde izleyiciyle buluştu. ‘Yıkılan Hayaller’, farklı ülkelerde ve zaman dilimlerinde yaşamış sanatçıların, farklı mecralarla bir araya geldiği içsel bir yolculuk olarak ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Sergide yer alan eserlerin yalnızca isimleri bile pandemi sürecinde hissedilenlerde yalnız olmadığımızı söylüyor ve yaşadığımız deneyimleri yeniden hatırlatıyor. Elgiz Koleksiyonu, 20’nci yılını ‘12. Teras Sergisi’ ve yıl dönümüne özel etkinliklerle kutlayacak.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/cadde/elgizde-yikilan-hayaller-6257731 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 4 =