Elon Musk, Bill Gatesi geçti

0
8
Elon Musk, Bill Gates'i geçti

Elon Musk’ın geçtiğimiz yıl içinde yaptığı girişimler karşılığını buldu ve özellikle Tesla hisselerinin tavan yapmasıyla birlikte Bill Gates’i geçerek dünyanın en zengin adamı unvanını aldı.

49 yaşımdaki girişimcinin sene başında 7.2 milyar dolar olan serveti, yıl sonu itibariyle 127.9 milyar dolara yükseldi. Bu sayı, dünyanın en zengin 500 kişisini listeleyen Bloomberg Milyonerler Endeksi’nde yer alan herkesten daha yüksek. Musk, bu yılın Ocak ayında listenin 35. Sırasındaydı. Elon Musk’ın servetinin bu derece artmasının baş nedeni Tesla. Firmanın değeri geçtiğimiz Salı günü, bir gün içinde 26 milyar dolar artarak 500 milyar dolardan 526 milyar dolara çıkmış ve rekor kırmıştı. Musk’ın elindeki Tesla hisselerinin oranı, SpaceX hisselerinin oranından 4 kat fazla. Elon Musk ile Bill Gates’in ara ara Twitter’da birbirileriyle atıştıkları da biliniyor. Musk, Gates’le elektrikli kamyonlar konusunda hiç bilgisi olmadığı için alay etmişti. İkilinin Covid-19 konulu tartışmaları da mevcut. Yardım kuruluşlarının yaptığı çalışmalarla Covid-19 aşısının bulunmasında pay sahibi olan Gates ise Musk’ı pandemi verilerine şüpheyle yaklaşmakla ve komplo teorilerini desteklemekle suçlamıştı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/elon-musk-bill-gatesi-gecti-6363621 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − fourteen =