Emekliye Kurban BayramI Ek Ödeme Zaman Verilecek?

0
19
Emekliye Kurban BayramI Ek Ödeme Zaman Verilecek?

Başkan Erdoğan’ın talimatıyla Ramazan ve Kurban Bayramları’nda emekli vatandaşlara bin TL ikramiye dağıtılıyor. Vatandaşlar Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne vakit yatacak? sorusunun yanıtını araştırıyor. Emeklilere verilen bu ikramiye Kurban Bayramı öncesinde ailelerin elini rahatlatacak, kimi aileler bu parayla kurban kesecek kimileri de eksiklerini giderecek. 2019 emekli maaşına ek ikramiye ödemesi zamanı, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne vakit hangi gün yatacak?

İlk olarak geçtiğimiz yıl hayata geçirilen emeklilere bayramlarda ek ödeme durumu, Ramazan Bayramı’ndan sonrasında Kurban Bayramı’nda da devam ediyor. İslam alemi için son aşama mühim olan Kurban Bayramı’nda emekli yurttaşlarımız bin TL ile bir nebze olsun rahatlayacak. Yaşlılık maaşı alanlar ek ikramiye almaya hak kazanacak mı?

2019 Kurban Bayramı Emekli Ödemeleri Ne Vakit?

Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafınca kati tarih açıklanacak fakat Kurban Bayramı için emeklilere ödenecek bin TL ek ödemenin 5 ile 9 Ağustos tarihleri içinde hesaplarda olacağı tahmin ediliyor. Bu aşamada Kurban Bayramı’ndan ilkin yatacak ödemelerden kimler yararlanabilecek? Bu sual da yanıt beklenen mevzular içinde içeriyor.

Bu Ödemelerden Kimler Yararlanacak?

SGK’dan emekli maaşı, vazife malulluğu aylığı, malulluk aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ile ölüm geliri alanlar bu ödemelerden yararlanacak.

Bir de SGK’dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden ziyan olan sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine ödenecek.

Ne Kadar Verilecek?

Yasaya nazaran, Ramazan ve Kurban bayramları öncesi ödenecek ikramiye tutarı bin lira. Emekliler bin lira alıyor.

Emekli Vefat Etmişse Ne Olacak?

Bu kişinin ikramiyesini gerçek sahibi yakınları alabiliyor. Dul ve yetim aylığı alanlara ölüm aylığı oranında ikramiye ödeniyor.

İki Ayrı Aylık Alanlar Ne Meydana getirecek?

Bu kişilerin ikramiyesi iki dosyadan hangisinde ölüm aylığı oranı daha yüksek ise o dosya baz alınarak veriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 2 =