En değerli harçlık!

0
9
En değerli harçlık!

Tohum Otizm Vakfı’nın, Kurban Bayramı vesilesiyle başlattığı ‘EnDeğerliHarçlık’ kampanyası, çocukların yüzünü güldürürken, eğitime destek vermeyi hedefliyor

Türkiye’de otizm spektrum bozukluğu olan çocukların erken tanılanması, tanı alan çocukların ve ailelerinin sağlık, eğitim, meslek  edinimi, bağımsız yaşam ve kaynaştırma gereksinimlerinin karşılanması amacıyla çalışmalarını sürdüren Tohum Otizm Vakfı, anlamlı bir kampanya başlattı. Projelerine sanat, magazin ve cemiyet yaşamının ünlü isimlerinin de önemli destek verdiğini belirten dernek başkanı Mine Narin, “Bu bayram harçlıklar, otizmli çocuklar için özel eğitime dönüşüyor. Bir gün değil, bir ömür yüzleri gülsün istiyoruz. 4129Grey desteğiyle hayata geçirilen ‘EnDeğerliHarçlık’ kampanyamıza destek olmak için TOHUM yazıp 5290’a yollamak yeterli. Unutmayalım ki, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin nedeni günümüzde hâlâ bilinmemekle beraber bilinen tek çaresi, erken tanıyla yoğun, sürekli, özel eğitimdir! Eğitim, her çocuğun anayasal hakkıdır ama otizmli çocuklar için haktan da öte tek çaredir” diyerek, duygularını ifade etti.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/cadde/en-degerli-harclik-6272824 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 4 =