Erişilebilir hizmetle yolculuk kolaylaştı

0
11
Erişilebilir hizmetle yolculuk kolaylaştı

Erişilebilir havalimanı olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren İstanbul Havalimanı, otizm, serebral palsi, görme engeli ile hareket kısıtlılığı gibi farklı zorluklar yaşayan bireylerle, havalimanı süreçlerini terminal giriş kapısından uçuş kapısına kadar deneyimleyerek, yeni uygulamaları hayata geçiriyor.

İGA’dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı, tüm misafirlerine kesintisiz, erişilebilir ve bağımsız bir havalimanı deneyimi sunmak için “Erişilebilirlik Deklarasyonu”na 32 paydaşıyla beraber imzasını attı. İstanbul Havalimanı’nda farklı gereksinimleri olan misafirler için ihtiyaçlar belirlendi.Otoparktan yolcu katı giriş kapılarına, taban yüzeylerinden ‘özel yolcu hizmet noktalarına’, işitme cihazı kullananlar için kurulan sistemlere kadar tüm detayların, farklı zorluklar yaşayan bireylere göre düzenlendiği İstanbul Havalimanı’nda erişilebilir hizmetle yolculuğun kolaylaştırıldığı bildirildi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/erisilebilir-hizmetle-yolculuk-kolaylasti-6371759 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + eleven =