Facebook’a Bir Darbe İtalya’dan!

İtalya Vergi Polisi tarafından yapılan incelemeler sonucunda Facebook’un İtalya’da 300 milyon Euro tutarında bir vergi kaçırdığı iddiası ortaya atıldı.

0
17

İtalya Vergi Polisi tarafından yapılan incelemeler sonucunda Facebook’un İtalya’da 300 milyon Euro tutarında bir vergi kaçırdığı iddiası ortaya atıldı.

İtalyan Vergi Polisi, Facebook üzerindeki incelemelerini genişletiyor. Sosyal paylaşım platformu olan Facebook, geçtiğimiz aylarda yaşadığı büyük şoklara ek olarak yeni bir şokla daha karşı karşıya kalabilir. İtalyan vergi polisi, Facebook’un sadece İtalya’dan 300 milyon Euro tutarına tekabül eden bir vergi kaçırdığını ifade ediyor.

İddiayı ANSA Ajansı Yayınladı

İtalya’nın ünlü haber ajanslarından ANSA tarafından yayınlanan habere göre, Milano’da yer alan vergi polisinin gerçekleştirdiği incelemeler sonucunda Facebook’un sadece İtalya’dan 300 milyon Euro tutarında bir vergi kaçırdığı iddia edildi.

ANSA tarafından geçilen habere göre Facebook’un bu vergileri 2010 yılı ile 2016 yılı arasındaki süreçte yayınlanan reklam alanlarının başka ülkelere satışının gerçekleştirildiği, bu satışlar sebebiyle İtalyan satışlarını daha düşük vergi oranlı ülkeler üzerinden nakledildiği, bu durumun da bir vergi kaçırma suçuna ortam yarattığını ifade edildi.

Yayınlanan bu iddia sonrasında incelemeler genişletilirken Facebook cephesinden henüz bir açıklama gelmedi. İddiaların doğrulanması halinde Facebook 100 milyon Euro’ya kadar bir vergi cezası ödemek zorunda kalabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 3 =