Facebook’tan Yeni Skandal: Seçim Sonrası Zuckerberg, Trump’ı Aramış!

2016 yılında ABD’de gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinin üzerinden iki yıl gibi bir süre geçmesine rağmen tartışmalar halen heyecanını koruyor.

0
61

2016 yılında ABD’de gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinin üzerinden iki yıl gibi bir süre geçmesine rağmen tartışmalar halen heyecanını koruyor.

Geçtiğimiz hafta Trump’ın bu seçimlerde Rusya Lideri Putin tarafından desteklendiğinin kabul edilmesi sonrasında ikinci bir skandal ise Facebook cephesinden geldi. Seçim döneminde reklam politikalarında yapılan ihlaller, sızdırılan analiz bilgileri gibi sebepler ile birçok özrü ardı ardına dileyen Mark Zuckerberg, bu süreçte hiçbirşeyden haberdar olmadığını ısrarla vurgulamıştı. Lakin ortaya çıkan son bilgiler, Zuckerberg’in her şeyi bilinçli olarak planladığını adeta ispat eder nitelikte.

Seçim sürecinde Trump ile Zuckerberg arasında danışıklı dövüş niteliği taşıyan önemli atışmalar yaşanıp, ikili medyaya sanki bir düşmanmış gibi lanse edildi. Seçim sürecinde milyonlarca doları sadece Facebook kampanyalarına ayıran Trump ise, seçimden hemen sonra gizli bir hat üzerinden Zuckerberg’ten bir tebrik telefonu aldı.

İkili arasında geçen telefon konuşması da, konuşmaya şahit olan birkaç kişi tarafından onaylandıktan sonra BuzzFeed de bu haberi birkaç kaynaktan doğruladı. Konu hakkında ne Facebook, ne de Beyaz Saray Basın Ofisi cephesinden bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − 3 =