Fenerbahçe’den UEFA Açıklaması! ‘Avrupa’dan Men!

0
122
Fenerbahçe'den UEFA Açıklaması! 'Avrupa'dan Men!

Fenerbahçe Kulübü, UEFA’nın sonucu sonrası bir izahat yapmış oldu!

Fenerbahçe Kulübü, UEFA’nın sevk sonucu sonrası resmi siteden bir izahat yapmış oldu.

Açıklamada, “Gelirlerinden kesilmek suretiyle 2,5 m € para cezası, daha önceki yıllardaki benzer biçimde önümüzdeki 2 sürem süresince UEFA müsabakalarında yer alacak oyuncular için aktarma ve kadro sayısındaki kısıtlamalara devam edilerek (Avrupa’dan) men edilmemesi tavsiye edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Meydana Getirilen İzahat Şu Şekilde;

“Kulübümüz, 2016 Mayıs ayında UEFA CFCB-IC (Kulüp Finansal Denetim Kurulu – İnceleme Dairesi) ile yapmış olduğu uzlaşma anlaşmasındaki 2017/18 sezonu denk hesap açığı taahhüdüne uyamadığı öne sürülen sebebi ile CFCB-AC (Kulüp Finansal Denetim Kurulu – Yargı Dairesi)’ ne sevk edilmiştir.

2016 Mayıs ayında meydana getirilen anlaşmaya nazaran; 2017/18 sezonu finansal sonuçlarında denk hesap açığı taahhüdümüz € 10 milyon olarak belirlenmişti. Aynı sürem için denk hesap açığımızın € 20 milyon’u aşması durumunda ise Yargı Dairesi’ne sevk edilmemiz üstüne mutabakat sağlanmıştı.

Antak kalma içindeki bu koşullara karşın, söz mevzusu 2017/18 sezonu için, tarafınca € 57,5 milyon denk hesap açığı gerçekleşmiş ve Kulübümüz bu sebeple Yargı Dairesi’ne sevk edilmiştir.

CFCB İnceleme Dairesi, yeni yönetim kurulumuz tarafınca 2018/19 sezonunda alınan aksiyonlarla beraber

• Bilet ve forma satış gelirlerindeki artış
• Yeni sponsorluk anlaşmaları
• € 60 milyon tutarındaki ana para artışı
• Bağış kampanyası
• Kulübümüzün TFF ve Bankalar Birliği ile borç yapılandırma ve yeni finansal denetim talimatı üstündeki emekleri
• Beklenmedik kur ve faiz artışlarını

dikkate alarak verdiğini belirttiği kararda; Kulübümüz Yargı Dairesi’ne sevk edilirken ihtimaller içinde UEFA gelirlerinden kesilmek suretiyle € 2,5 milyon para cezası, daha önceki yıllarda olduğu benzer biçimde önümüzdeki iki sürem süresince UEFA müsabakalarında yer alacak oyuncular için aktarma ve kadro sayısındaki kısıtlamalara devam edilerek UEFA müsabakalarından men edilmemesi tavsiye edilmiştir.

Aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi durumunda ise UEFA gelirlerinden kesilecek € 2,5 milyon para cezasının daha da düşürülebileceği tavsiye edilmiştir:

• Bankalar Birliği ile yapılacak olan borç yapılandırma sürecinin Haziran 2019 sonuna kadar tamamlanması,
• Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde geliştirilen yeni finansal denetim mekanizmasının Haziran 2019 sonuna kadar tamamlanması

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + fifteen =