Fenerbahçe’nin Transferdeki İki Büyük Engeli!

0
16

Şampiyonluğa ulaşabilecek kuvvetli bir kadro oluşturmak isteyen Fenerbahçe’nin teklif yapmış olduğu oyuncular ilk tercihlerini Avrupa’da savaşım edecek kulüplerden yana kullanıyor. Sarı-lacivertli kulübün mali durumu da yönetimin elini bir fazlaca zayıflatıyor.

Fenerbahçe önümüzdeki sürem şampiyonluğa ulaşmanın hesaplarını yapsa da transferde yönetimi zorlayan problemler yaşanıyor.

Takımdan ayrılan adlar ve gereksinim duyulan bölgeler toplandığında minimum 10 yeni oyuncunun aktarma edilmesi gerekiyor. Kuvvetli bir kadro oluşturmak isteyen sarı-lacivertlilerin hedefteki oyuncuların transferini bitirmekte zorluklar yaşamış olduğu aktarıldı.

Bunun temelinde ise Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarına katılamaması ve kulübün mali durumu geliyor. Teklif meydana getirilen hazır oyuncuların ilk tercihi Şampiyonlar Ligi’ne giden takımlar oluyor. Bu yüzden sarı-lacivertlilerin aktarma görüşmelerinde eli zayıflıyor. Hatta Fenerbahçe’nin istediği bazı isimlere öncesiz rakip Galatasaray ile Medipol Başakşehir de talip olunca bu adların ilk tercihi Avrupa kupaları sebebiyle sarı-lacivertliler olmuyor.

Öteki taraftan Fenerbahçe’nin mali açıdan uyması gerekenler kriterler de söz mevzusu.

Bu da yönetimi zorlayan en mühim etkenlerden biri. Bilhassa bonservisli oyuncular mevzusunda sorun büyük. Kiralama yöntemi ya da bonservisi elinde oyuncular içinse bu sefer maaş bütçesi sıkıntısı çıkıyor. Esasen sarı-lacivertliler maaş bütçesini düşürmek için Valbuena ve Soldado şeklinde isimlerle yolları ayırdı. Bu yüzden yönetimin transferde iyi mi bir siyaset izleyeceği merakla planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 1 =