Ford COVID19 aşırları için

0
7
Ford COVID-19 aşırları için

Ford, Pfizer’in bulduğu COVID19 aşısını muhafaza edebilmek için bir düzine ultra soğutucu dondurucu ünite aldı. Ünlü otomobil üreticisinin amacı, aşı ABD’de ulusal dağıtıma geçtiğinde çalışanlarına mümkün olan en hızlı şekilde aşıları ulaştırabilmek.

Bilindiği üzere normal aşılar 2-8 derece ısı seviyelerinde saklanabiliyor ancak COVID-19 aşısının *94 derecede muhafaza edilmesi gerekiyor. Firmadan yapılan açıklamada aşıyı gönüllü olarak yaptırmak isteyenlerin mümkün olduğu kadar hızlı ulaşabilmesi için böyle bir uygulama yapıldığı açıklandı. Ultra soğutucu ünitelerin yıl sonuna kadar firmaya ulaşması bekleniyor. Otomobil üreticilerinin fabrikaları, çalışma ortamlarında insanların birbirine yakın mesafelerde bulunmasından dolayı salgının ilk günlerinde virüsün yayılma hızını büyük ölçüde artırmışlardı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/ford-covid-19-asirlari-icin-6363619 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 8 =