Fransa Başbakanı Castex: Güçlü bir ikinci dalgadayız

0
6
Fransa Başbakanı Castex: 'Güçlü bir ikinci dalgadayız'

Fransa Başbakanı Jean Castex ülkesinin yeni tip korona virüs (Covid19) salgınında güçlü bir ikinci dalgada olduğunu açıkladı.

Avrupa’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayıları rekor tazelerken Fransa Başbakanı Jean Castex’ten önemli bir açıklama geldi. Başbakan Castex salgının seyrine yönelik Fransız basınına yaptığı açıklamada, “Güçlü bir ikinci dalgadayız” diyerek artık rahatlık olamayacağını ifade etti.YENİ KISITLAMA SİNYALİÜlkede günlük vaka sayısında rekor kırılması ve toplam 734 bin 974 vakaya ulaşılmasını değerlendiren Başbakan Castex yeni kısıtlamalar getirilebileceğini bildirdi. Gerekirse bölgesel olarak sokağa çıkma yasağı ilan edilebileceğini dile getiren Başbakan Castex, “İkinci dalganın etkisine bağlı olarak müdahale araçlarımızı uyarlamamız gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Castex, durumun gidişatına göre gerekli kısıtlamaların getirileceğini ifade etti.Fransa Başbakanı Castex, ülke çapında sokağa çıkma yasağı ilan etmek istemediklerini belirterek bunun için hükümetin çalışacağını vurguladı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/fransa-basbakani-castex-guclu-bir-ikinci-dalgadayiz-6328174 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − 7 =