Gelinliğinde Gizlenen Sırlar!

0
9
Gelinliğinde Gizlenen Sırlar!

Geçen senenin en fazlaca konuşulan düğünlerinden birinin kahramanıydı Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu olan Prenses Eugenie, Brooksbank ile yedi senedir devam eden birlikteliğini geçen yıl Ekim ayında resmileştirdi.

Her ne kadar kuzeni Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın bir bebek beklediği haberi o törende aileye duyurulup gelin birazcık gölgede kalsa da Prenses Eugenie, bilhassa gelinlik tercihiyle uzun süre gündemde kaldı.

Prenses’in, Peter Pilotto imzalı gelinliği, bilhassa sadeliği ve duvaksız oluşuyla fazlaca dikkat çekti. Babaannesinin koleksiyonundan seçtiği taç da beğeni topladı.

Prenses Eugenie’nin seçimi, geçen senenin en güzel gelinlikleri içinde yerini aldı. Ayrıca birçok gelin talibi tarafınca da kopyalanan gelinliğin dört tane sır gizlediği de ortaya çıktı. Bunlardan biri daha düğün günü basına yansımıştı aslına bakarsan.

Prenses Eugenie’nin gelinliğinin gizlediği sırlara gelirsek… Bir İngiliz kraliyet ailesi üyesinin son yıllarda giydirilmiş olduğu en güzel gelinlik olarak tarihe geçen gelinliğin çeşitli bölümlerinde Prenses Eugenie, ailesi ve evlendirilmiş olduğu Jack Brooksbank’a hususi dört tane simge vardı.

Bunlardan biri, İskoçya’yı temsil eden ve Prenses Eugenie’nin ailesinin bir şatosunun da bulunmuş olduğu Balmoral’ı simgeleyen deve dikeni deseniydi. Fildişi rengi ise çiftin yaşamış olduğu evin sembolü.

Prenses Eugenie bununla beraber anası Sarah Ferguson’ın İrlandalı köklerini temsil eden bir sembol de bulunduruyordu gelinliğinin üstünde.Gelinliğin arka kısmında, belin derhal yukarısında bulunan düğüm ise sıkı aile bağlarının simgesiydi.

Prenses Eugenie’nin gelinliğinin sırt kısmının açık olmasının sebebi ise daha ilkin ortaya çıkmıştı. Çocukken bir skolyoz ameliyatı geçiren prenses bilerek ve isteyerek bu yara izini kapatmamayı tercih etmişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − four =