Google Asistan, seçmenlerin işine yarayacak bir özelliği devreye soktu

0
19
Google Asistan, seçmenlerin işine yarayacak bir özelliği devreye soktu

Amerika’da seçim günü giderek yaklaşıyor. Google, nerede oy kullanacaklarını bilmeyen seçmenlere yardımcı olmak istiyor.Firma, geçtiğimiz günlerde Google Asistan, Google Haritalar ve Google Arama aracılığıyla oy verilecek yerler hakkında bilgi almaya çalışan seçmenlerin işine yarayacak bir özelliği devreye soktu.

Google Arama Motoruna “yakınımdaki sandıklar” yazılması sonucunda bir araç belirecek ve seçmenin kayıtlı adresini girmesinin üzerine oy verebileceği sandıkları gösterecek. Benzer anlama gelen bütün aramalarda bu araç çalışacak.Aynı durum Asistan özelliğini kullanan cihazlarda da geçerli. “Hey Google, nerede oy vereceğim?” komutuyla birlikte Asistan devreye girecek ve seçmenin o anki konumuna göre oy verebileceği yerleri kendisine gösterecek.Özelliğin Haritalar uygulamasındaki biraz daha değişik ancak yine de işe yarayacak. Haritalar uygulamasının içinde “nerede oy vereceğim” komutuyla yapılacak arama, seçmenin oy kullanabileceği yerleri tarayıcı sayfasında kendisine gösterecek. Konumun seçilmesinden sonra ise Haritalar uygulamasına geri dönüş yapacak ve yol tarifini çıkaracak.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/google-asistan-secmenlerin-isine-yarayacak-bir-ozelligi-devreye-soktu-6333102 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 1 =