Googledan flaş karar! YouTubedaki videolar!

0
8
Google'dan flaş karar! YouTube'daki videolar...

Google, video paylaşım sitesi YouTubedaki videoların bundan böyle yapay zeka yerine ağırlıklı olarak insanlar tarafından denetleneceğini açıkladı.

Video paylaşım platformu YouTube’daki videolar bundan böyle yapay zeka yerine ağırlıklı olarak insanlar tarafından denetlenecek.Karara gerekçe olarak robotların, sakıncalı içerikleri filtreleme konusunda fazla hassas olması gösterildi.Nisan ve Haziran arasında 11 milyondan fazla videonun yapay zeka tarafından kaldırıldığı, bu sayının normalin iki katı olduğu bildirildi.Herhangi bir ihlal yapmayan 160 bin videonun da sistem tarafından otomatik olarak silindiği belirtiliyor.Video paylaşım sitesindeki içerikler 10 bin kişilik ekip tarafından denetleniyordu. Ancak pandemi sebebiyle denetçilerin büyük bölümü izne ayrılmıştı.Yapay zeka videoları tek bir kişi izlemeden bile yayından kaldırabilecek kadar hızlı çalışıyor. Ancak şirket yetkilileri yapay zekanın sakıncalı içerikleri tespit etmek konusunda şimdilik yeterince başarılı olmadığını söylüyor. Kaynak: NTV  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/googledan-flas-karar-youtubedaki-videolar-6311472 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =