Harley Davidson elektrikli bisiklet üretecek

0
9
Harley Davidson elektrikli bisiklet üretecek

HarleyDavidson, 2021 yılının ilkbahar aylarında ilk elektrikli bisikletini piyasa sürmek için hazırlıklara başladı. Bunun için Serial 1 adında bir bisiklet üretim kolu kuran motosiklet üreticisi, adını HarleyDavidson’ın bilinen en eski motosikletinin takma adından alıyor.

Pedal destekli elektrikli bisikletin, dünyada COVID-19 pandemisinin başlamasıyla patlama yapan elektrikli bisiklet sektöründe de yer almak için yapılıyor. Bu girişim, Harley-Davidson’ın yaşlanarak motosikletlerini almayı bırakan ve firmanın satışlarında düşme yaşanmasına sebep olan temel müşterileri kitlesinin dışına çıkmak için de yapılıyor.Harley-Davidson, bu yılın ilk çeyreğinde ilk elektrikli motosikleti Livewire’ı piyasaya sürdükten sonra Rewire adını verdiği bir operasyonla küresel çapta 700 çalışanının işine son vermişti.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/harley-davidson-elektrikli-bisiklet-uretecek-6341105 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − two =