Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayraka destek var

0
7
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a destek var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Benim Hazine ve Maliye Bakanımla ilgili sosyal medyada yaptıkları karalamalar, bunlar yetişemedikleri üzüme koruk diyor. Sen ülkeye bak ülkeye, ülke nerede. Türkiye nerede, Batı nerede, dünya nerede diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de ekonomi sistem olarak oturmuştur. Türkiye’de sistem bu denli oturduğu için bazı zamanda tırmanışlar, bazen inişler… Dövizin de yerini bulacağını, altının da aynı şekilde bulacağına inanıyorum dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya Camisi’nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, önceki gün İstanbul’da toplanan ekonomi zirvesinin sorulması üzerine, “Dünyada şu anda ekonomik gelişmeleri şöyle bir gözden geçirecek olursanız başta Amerika olmak üzere Rusya, Avrupa, bütün buralara baktığımız zaman ekonomide koronavirüs seyrinden sonra çok ciddi zikzakların olduğunu görürsünüz. Biz 2002 Kasım’ında göreve geldik. Göreve geldiğimiz zaman toplam milli gelirimiz 236 milyar dolardı fakat 2019’da 754 milyar dolara çıktı. Fert başı milli gelir o zaman 3 bin 581 dolardı ve 2019’da 9 bin 127 dolara çıktı” dedi.

İlgili Haber
‘Döviz yerini bulur, tırmanışımız sürer’

Ekonomideki durumu da değerlendiren Erdoğan, “Benim Hazine ve Maliye Bakanımla ilgili sosyal medyada yaptıkları karalamalar, bunlar yetişemedikleri üzüme koruk diyor. Sen ülkeye bak ülkeye, ülke nerede. Türkiye nerede, Batı nerede, dünya nerede… Şu anda 150’ye yakın ülkeye koronavirüs salgınıyla ilgili maskeden tuluma, ilaçlara varıncaya kadar gönderiyoruz. Bunlar bedelsiz olmuyor, bir şeyle oluyor. Böyle bir dönemde biz Çam Sakura Hastanesi’ni bitirdik. 45 günde gerek Murat Dilmener Hastanesini gerek Pakize Öz Hastanesini bitirdik. Bu, Türkiye’nin gücünü gösteriyor.”
Konuşması sırasında doların 7.34 lira seviyesinden 7.14 lira seviyesine kadar düşmesine ilişkin soru üzerine Erdoğan, şunları ifade etti:
“Ben bunun yerli yerine oturacağı inancındayım. Bu konularda rahat olun. Türkiye’de ekonomi sistem olarak oturmuştur. Türkiye’de sistem bu denli oturduğu için bazı zamanda tırmanışlar, bazen inişler… Dövizin de yerini bulacağını, altının da aynı şekilde bulacağına inanıyorum. Bunlar gelip geçici şeyler. Bu dalgalanmalar her zaman olur. Düzelecek.”

İlgili Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan ‘faiz lobisi’ açıklaması

İlgili Haber
İletişim Başkanlığı’ndan ekonomi mesajı: Türkiye diz çöktürülecek bir ülke değil!

İlgili Haber
Bakan Varank’tan Türkiye ekonomisi mesajı

İlgili Haber
AK Parti’li Mahir Ünal’dan dövizdeki hareketliliğe ilişkin açıklama

İlgili Haber
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten tepki: Bunları defalarca gördük

İlgili Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ekonomiye güven mesajı! Uzmanlar CNN Türk’te yorumladı

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/hazine-ve-maliye-bakani-berat-albayraka-destek-var-6277443 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − three =