Haziran Yağmurları Geliyor! Meteoroloji Uyardı!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ısınan hava, bu hafta içinde yerini sağanak yağışlara bırakacak. Uyarı Meteorolojiden geldi.

0
30

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ısınan hava, bu hafta içinde yerini sağanak yağışlara bırakacak. Uyarı Meteorolojiden geldi.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre Haziran ayı itibariyle Türkiye’nin dört bir yanında etki göstermeye başlayan sıcak hava, bu hafta itibariyle yerini sağanak yağışlara bırakacak.

Sıcak Hava Yerini Yağışa Bırakıyor!

Yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağışın etkili olacağını ifade eden Meteoroloji uzmanları, İstanbul’da ise hafta sonu güneşli havanın etkili olacağını belirtti. Bazı bölgelerde sağanak yağış uyarısı yapan Meteoroloji uzmanları, Türkiye2nin çoğu bölgesinde ise güneşli havanın etkili olduğunu, son dakika hava durumu bilgisine göre bugünden itibaren yurdun çok büyük bir bölümünde Cuma gününe kadar sağanak yağışın hakim olacağını ifade etti.

Meteoroloji cephesinden yapılan açıklamaya göre bugün itibariyle başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere yurdun bir çok şehrinde sağanak yağış uyarısı verildi. Başta İstanbul olmak üzere sağanak yağış etkisini Türkiye’nin birçok şehrinde gösterecek.

Türkiye’nin Dört Bir Yanında Yağışı Hava Olacak!

Yapılan açıklamaya göre Marmara Bölgesinde, Karadeniz’in doğusunda ve batısında, Ege bölgesinin iç kesimlerinde, Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve Akdeniz’in de doğu bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi için kapalı bir hava hakim olacak iken, Karadeniz’in orta bölgelerinde güneşli hava etkin olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + fourteen =