Hindistanda bir kişiyi öldüren, 250 kişiyi yaralayan maymuna müebbet

0
5
Hindistan'da bir kişiyi öldüren, 250 kişiyi yaralayan maymuna müebbet

İlginç olayların yaşandığı Hindistandan yine şaşırtan bir son dakika haberi geldi. Hindistanda alkolik olduğu belirtilen evcil bir maymun, 1 kişiyi öldürüp, 249 kişiyi de yaralayınca müebbet hapse çarptırıldı.

Hindistan’da sıra dışı bir olay yaşandı. Ülkenin Uttar Pradeş eyaletinde alkol bağımlısı olduğu belirtilen ve sahibinin ölümünün ardından saldırganlaşan evcil bir maymun, bölgedeki Kanpur Hayvanat Bahçesi’nde 250 kişiyi yaraladı. “Kalua” adlı maymun, yaşanan olayın ardından hayvanat bahçesinde müebbet hapse mahkum edildi.Hayvanat bahçesinde görevli Doktor Mohd Nasir, “Kaluayı aylarca tecrit ettik ve sonra ayrı bir kafese aldık. Hareketlerinde de bir değişiklik olmadı. Fakat agresifleşti. Buraya getirilmesinin üzerinden 3 yıl geçti, ancak şimdi tüm hayatı boyunca esaret altında kalması kararlaştırıldı” dedi. Nasir, maymunun serbest bırakılması durumunda nereye giderse gitsin insanlara zarar vereceğini ifade etti.

 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/hindistanda-bir-kisiyi-olduren-250-kisiyi-yaralayan-maymuna-muebbet-6239348 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 2 =