İki kardeşin kahreden ölümü

0
5
İki kardeşin kahreden ölümü

Yozgatın Sorgun ilçesinde Osman Ertuğrul ile ağabeyi Ayhan Ertuğrul, temizlemek için girdikleri biyogaz üretim kuyusunda gazdan zehirlenerek, yaşamını yitirdi.

Yozgat Sorgun ilçesine bağlı Araplı beldesinde, büyükbaş hayvan besiciliği ile uğraşan 2 kardeşten Osman Ertuğrul (35), ahırdaki biyogaz üretim kuyusuna temizlemek için girdi. Uzun süre kardeşinden haber alamayan ağabey Ayhan Ertuğrul (48) da 4 metre derinliğindeki kuyuya indi. Ancak 2 kardeş kuyudan çıkamadı.Bunun üzerine yakınları, 112 Acil ile jandarmaya haber verdi. Vatandaşların yardımıyla kuyudan çıkarılan 2 kardeşin yaşamını yitirdiği belirlendi.Araplı Belde Belediye Başkanı Adem Ertuğrul’un kardeşleri olan Ayhan-Osman Ertuğrul’un yapılan ilk incelemede hidrojen sülfür gazından zehirlendiği belirlendi.İki kareşin censız bedenleri, otopsi için Yozgat Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/iki-kardesin-kahreden-olumu-6294365 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 4 =