İletişim Başkanı Altun’dan ‘MaviVatan’ açıklaması: Sınırları yırtıp atıyoruz

0
9
İletişim Başkanı Altun’dan ‘MaviVatan’ açıklaması: Sınırları yırtıp atıyoruz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “100 yıl önce Sevr anlaşmasıyla bize dayatılan rolü ve sınırları şanlı bir direnişle yırtıp attığımız gibi bugün de MaviVatan’da bize çizilmeye çalışılan sınırları yırtıp atıyoruz” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından ‘MaviVatan’ paylaşımında bulunarak, “100 yıl önce Sevr anlaşmasıyla bize dayatılan rolü ve sınırları şanlı bir direnişle yırtıp attığımız gibi bugün de MaviVatan’da bize çizilmeye çalışılan sınırları yırtıp atıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti egemenlik haklarını ne pahasına olursa olsun savunacak kudrettedir” İfadelerini kullandı. İlgili Haber Dışişleri Bakanlığı, Oruç Reis’in faaliyet sahasını gösteren haritayı paylaştı 100 yıl önce Sevr anlaşmasıyla bize dayatılan rolü ve sınırları şanlı bir direnişle yırtıp attığımız gibi bugün de #MaviVatan’ da bize çizilmeye çalışılan sınırları yırtıp atıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti egemenlik haklarını ne pahasına olursa olsun savunacak kudrettedir.— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) August 10, 2020

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/iletisim-baskani-altundan-mavivatan-aciklamasi-sinirlari-yirtip-atiyoruz-6279162 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 6 =