İlk kez CNN TÜRKte yayınlandı! İşte Karadeniz gazının ilk görüntüsü

0
5

Karadenizde keşfedilen doğal gazdan alınan numunelerle yapılan denemeler ilk kez CNN TÜRKte ekrana geldi. Bakan Dönmez görüntülere ilişkin, Laboratuvardaki ilk bulgular da büyük sevinç kaynağı. Çok heyecanlandık bu haber geldiğinde. Birkaç kez arkadaşları ayrıntılı bir şekilde dinledik. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştık. ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğal gazla ilgili merak edilenleri CNN TÜRK’te yanıtladı. Karadeniz’de keşfedilen doğal gazdan alınan numunelerle laboratuvarda yapılan denemeler ilk kez CNN TÜRK ekranlarında yayınlandı. Bakan Dönmez yaptığı açıklamada, “Bu görüntüler muhtemelen ilk denemeler. Şu anda Karadeniz’deki ilk gaz görüntüsünü görüyoruz. Karadeniz gazının laboratuvarda yapılan testleri görüyorsunuz. Burada da seviniliyor. Laboratuvardaki ilk bulgular da büyük sevinç kaynağı. Çok heyecanlandık bu haber geldiğinde. Birkaç kez arkadaşları ayrıntılı bir şekilde dinledik. Anlatıldı biz de Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştık. Yıllarca arıyoruz. Türkiye’nin bir hayali neticede. Hayalimizi sorduklarında ‘Enerjide dışa bağımlılığı azalttığımız gün, en mutlu olduğum gündür’ diyordum. İnşallah arkası gelir.” ifadelerini kullandı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/ilk-kez-cnn-turkte-yayinlandi-iste-karadeniz-gazinin-ilk-goruntusu-6291121 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + nineteen =