İngilterede müzisyenler, koronavirüs kısıtlamalarına karşı gösteri yaptı

0
7
İngiltere'de müzisyenler, koronavirüs kısıtlamalarına karşı gösteri yaptı

İngilterede bir grup müzisyen, yeni tip koronavirüs (Kovid19) kısıtlamaları nedeniyle yaşadıkları ekonomik sıkıntıya dikkat çekmek ve hükümetten destek alabilmek için başkent Londrada müzikli gösteri düzenledi.

Müzisyenler, Parlamento Meydanı’nda “Let Music Live” adını verdikleri gösteride bir araya geldi. Salgın süresince iş bulamadıkları için ekonomik sıkıntı yaşayan müzisyenler, gösteride, Gustav Holst’un The Planets süitinden eserler çalarak, serbest çalışanlara verilen maksimum yüzde 20’lik desteğe dikkati çekti. Sanatçılar, daha sonra müzisyenlerin yaklaşık yarısına destek verilmediğine vurgu yapmak için 2 dakika sessiz kaldı. Protestoda, Kovid-19 önlemlerine uyulduğu gözlendi. AA muhabirine konuşan müzisyenler, işe geri dönme olanağı veya izni olmadığını belirterek, hükümetten sanatçıları desteklemelerini istediklerini söyledi.  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/ingilterede-muzisyenler-koronavirus-kisitlamalarina-karsi-gosteri-yapti-6323453 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 5 =